Příměstský tábor 2017

První setkání desíti odvážných mladých dam od 6 do 11 let nabralo tempo už od samého rána při společných hrách s padákem i bez a při dovádění na hladině i pod hladinou okrouhlického rybníka. Po zklidňující svačince nastal čas zamyšlení, koncentrace a přesných i méně přesných tahů tužkou, cvakání nůžek a ševelení barevných pastelek a fixek. Jak správně umístit obrázek na rubovou a lícovou stranu papírového kolečka tak, aby se výsledný obraz spojil v jediný? Vyjde to? Na světlo světa vykoukl další thaumatrop :-)
 
Tropické teploty druhého dne zahnaly celou skupinku po ranním běžeckém pexesu do stínu lesa. Vznik lesních domečků pro skřítky snímala co dvě sekundy časosběrná kamera. Malé slečny se náležitě činily, pobíhaly jako mravenci v mraveništi. Činili se však i mravenci. Procházka bosýma nohama po měkoučkých mechových polštářích nezůstala bez jejich štípanců....Vody rybniční ale brzy daly na jejich pálivost zapomenout.
 
Středa byla dnem velké táborové hry. Dvě družiny. Pět na pět. Dvě družinové vedoucí - Kristýnky - a dva pytlíčky úkolů. Splněny byly všechny. Po obědě se mohlo vyrazit na cestu za pokladem. Ani ta se neobešla bez úkolů. Teprve jejich splnění vedlo za kořistí ukrytou v koruně stromu.
Má to čtyři rohy a uprostřed je pes - co je to? :-)
 
Ve čtvrtek přibylo do slovníku kouzelných formulí další slovo: flipbook. Mikro -příběh rozkreslený na stránky papírového bločku. Škála výtvorů byly široká: od jednoduchých rostoucích housenek až po dramatické příběhy konce světa. Bum! Bác! Starší ročníky systematicky pokračovaly obrázek za obrázkem ještě i následující den....
 
...To totiž pršelo. Původní páteční plán rozehrát animaci plastelínových figurek v kulisách domečků z mechu vzal za své. V kamnech zapraskla oheň a chata se zaplnila do posledního volného místa. Dokresloval se flipbook, dohrával turnaj v pexesu a skládal zoetrop - ani animace tak nepřišla úplně zkrátka, když se papírový cylindr roztočil na obyčejné špejli a navázal tak na večerní kouzla předchozího dne, kdy nás všechny po setmění "Kino Les"  vyneslo po papírovém plátně až do nebes - na Měsíc pana Meliése.
 
Odpoledne vykouklo slunce. Po houbové procházce cestou od oběda se všechny slečny nechaly pomalovat barvičkami na obličej a znovu se pustily do své  společné spontánní a tím i nejcennější hry na cirkus - Cirkus Pařez :-). Každá si našla svoji roli. A celek tím byl krásný. Piknik pro rodiče, který jsme ráno pro déšť a zachmuřené nebe odvolaly, se vesele protáhl až do večera...
 

Tak za rok zas!Supported by:                                                                                                                                 
                                     

 

 In Cooperation with: