25.03. NOVÁ ÉRA Petry Nesvačilové / 20:00 / ONLINE
Host: Beata Hlavenková

Čtvrtek 25. března 2021, 20:00, akce proběhne online

Živý dokument Nová éra je zpět! Prostřednictvím webinářů se budeme opět věnovat současným společenskovědním tématům nejen ze světa audiovizuálních médií. Minulý rok moderoval pravidelně Novou éru dokumentarista Ivo Bystřičan, letos to ale bude trochu jinak. Každé vydání Nové éry se uskuteční pod taktovkou různých dokumentaristů či jinak tvůrčích osobností. Každý z nich si vybere vlastní téma, které podle něj rezonuje společností a k tématu si také pozve vybraného hosta. Buďte u toho s námi!

Rytmus filmu

"Rytmus ve filmu" povídání dvou kamarádek, autorek, filmařek & umělkyň. Jedna herečka & režisérka, druhá zpěvačka & skladatelka. Jedna z Tábora druhá z Vendryně. Obě jsou milovnice nejen filmu, hudby, ale i dobrého jídla. Co je to rytmus & hudba ve filmu, a zda to vůbec existuje a je potřebné? Můžete se těšit na setkání & rozhovor dvou umělkyň.Host: Beata Hlavenková

Beata Hlavenková, zpívající pianistka, skladatelka, aranžérka a producentka, je jednou z nejvýraznějších muzikantek s nezaměnitelným nadžánrovým autorským rukopisem. Její hlavní devízou je odvaha – odvaha experimentovat, hledat nekonvenční harmonie i aranžmá. Žánrová svoboda, opírající se o hluboké povědomí o jazzu, moderní klasické hudbě, popu i písničkářství, se ve všech jejích projektech navíc prolíná s jasně rozpoznatelnou soustředěnou a citlivou interpretací. Na svém kontě má vlastní alba i prestižní hudební ceny, spolupracuje jak s českými, tak světovými muzikanty, skládá hudbu pro film a divadlo, aranžuje písně pro velký symfonický orchestr… Ve středu toho všeho je „jiskrná muzika, která jen tak nezhasne“. https://beatahlavenkova.com/o-beate/

Petra Nesvačilová

Režisérka, dokumentaristka a filmová a divadelní herečka. Vystudovala dokumentaristiku na FAMU a je autorkou desítek snímků, například Opus č. 50 na motivy Milady Horákové (2009), Řekni, kde ti Němci jsou (2012), Zákon Helena (2016) nebo Český žurnál: Vojna Ztohoven (2020).

Je také autorkou hudebních videoklipů a festivalových znělek pro Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava.

Její oblíbenou knihou je Do posledního dechu od Luise Buňuela, a také Božská komedie od Dante Alighieriho. Mezi její nejoblíbenější představení patří Taneční hodiny v Divadle Ungelt, Bond / Medea nebo komedie Skořápka. Hrála také ve filmu Pusinky nebo Sněží a v září bude mít premiéru nový seriál Chataři, kde ztvárnila chatařku Helenu Rubalovou. 

back to list

Supported by:                                                                                                                                 
                                     

 

 In Cooperation with: