13.12. HRANICE FILMU /PRAHA/

O víkendu 12. – 13. prosince se v kinosále FAMU v Praze uskuteční workshop Hranice filmu.

Hranice mezi hranou a dokumentární kinematografií byla vždy rozostřená. Hraný film se přímo dotýká reality a dokumentární film se naopak často obrací k inscenaci. Vstupte do světa dokumentární, experimentální a televizní tvorby. Poznejte hranice filmu a diskutujte s autory netradičních pořadů, filmů a audiovizuálních děl. Všichni účastníci workshopu budou mít navíc možnost měsíc neomezeně sledovat filmy na výběrovém portálu DAFilms.cz.

Programem provází: Vít JanečekDrahomíra VihanováMilan KrumlVít KlusákIvo Bystřičan, Josef KoukolíčekSláva Sobotovičová a další.

Pro více informací klikněte ZDE.

Program:

NEDĚLE 13/12/2015

10:00 – 12:00
Ano, šéfe! a reality show – dílna

> Vít Klusák
Kuchařská realita se před začátky reality show Ano, šéfe! pohybovala mezi smaženými sýry a kuřaty s broskvemi. Překvapivě přišel do televize netradiční formát nehledící na korektní vyjadřování a začala se měnit realita sama. Je reality show nutně jen zábava? Nemůže se jednat o nenásilnou, byť vulgární, formu vzdělávání společnosti?

13:00 – 14:30
Dramaturgie dokumentárního filmu

> Ivo Bystřičan
Dokumentární film vzniká podobně jako hraný film. Co má dokumentární film společného s hranou tvorbou? V čem spočívá práce dramaturga? A jak se konkrétně podepsala na výsledné podobě ukazovaných děl?

14:45 – 16:15
Má internetová tvorba hranice? aneb nový fenomén internetových televizí
> Josef Koukolíček
Není televize jako televize, jak se liší od klasické ta internetová? Nový fenomén internetových pořadů, jejich vznik, dramaturgie a sledovanost. Co internetové diváky baví? A je možné, aby nás novodobé reality show i vzdělávaly? Pohovořte na tato témata s bývalým dramaturgem a šéfredaktorem největších internetových televizí Stream.cz a Playtvak.cz

Hranice filmu jsou realizovány za podpory:

 

 

 

 

 

Ve spolupráci s:

       


zpět na výpis

Realizováno za podpory:                                                                                                                                 
                                     

 

 Dále spolupracujeme s: