09.11. Petr Krejčí - kouzelník Mr. Dron

Scenárista, režisér a zakladatel společnosti Orchis film Petr Krejčí uvede svůj přírodovědný cyklus Krajinou domova.

Prvním televizním projektem našeho hosta byl dokumentární film o jedné z nejunikátnějších biosférických rezervací UNESCO Pálavská exotika (2014), odvysílaný v rámci cyklu Nedej se!. Snímek představuje krajinu Pálavy jako ostrov jihoevropské exotiky, uvízlé na jihu Moravy. Tento obrazově výpravný a zcela netradičně pojatý přírodovědný dokument otevřel režisérovi cestu ke vzniku cyklu Krajinou domova.

Autorský projekt Krajinou domova je dle jeho autorů "vypiplaný během deseti let příprav prakticky z ničeho". Série osmi půlhodinových filmů představuje naši krajinu tak, jak ji neznáme - v celé její výjimečnosti a pestrosti. K natáčení byly použity nejmodernější technologie včetně mistrně ovládaných dronů. Celý seriál je doprovázen původní hudbou, kterou složil Jan Maxián (působil v kapele Nightwork).

A co říká o naší krajině a snaze ji zaznamenat sám Petr Krejčí?
"Máme krajinu tak bohatou a pestrou, že je to skoro na hranici uvěřitelnosti. A to jde vlastně o pouhý zlomek její někdejší krásy. Pro filmaře je to obrovská výzva – natočit krajinu, kterou všichni známe, denně se v ní pohybujeme. Jde nám hlavně o pocit, který můžeme prožít, když si uvědomíme, v jak neskutečném prostoru žijeme. Je v něm radost, nadšení, okouzlení, hrdost."

Rezervaci na večer lze provést na této stránce, na emailu
cdf@c-d-f.cz nebo na telefonním čísle 774 101 686.
Rezervace na události CDF nelze provádět přes rezervační systém Kina Dukla.

Vstupné: veřejnost - 60Kč; členové CDF - 40Kčzpět na výpis

Realizováno za podpory:                                                                                                                                 
                                     

 

 Dále spolupracujeme s: