12.12. Punkový syndrom (+předfilm Hodný kluci)

Punkový syndrom. Středa 12. prosince 2018, 19:30 sál Edison kina Dukla

V rámci pravidelných středečních projekcí pořádaných Centrem dokumentárního filmu se tentokrát můžete těšit na Punkový syndrom — na film o několika přátelích, kteří přes všechny překážky a omezení vyjedou se svojí punkovou kapelou na turné, vydávají svoji první nahrávku a zažívají další úspěchy. 

Spolu s filmem Punkový syndrom uvidíme krátký film Hodný kluci pojednávající o aktivitách Týdenního a denního stacionáře Jihlava. Ty nám představí přímo paní ředitelka Eva Pohořelá a další hosté.

Více o filmech: Perrti, Toni, Kari a Sami z finské hudební skupiny Perrti Kurrikka's Name Day trpí, jak sami s úsměvem říkají, „punkovým syndromem“. Jejich kapela naplňuje s vtipem sobě vlastním upřímný punkový étos – dělat hudbu na vlastní pěst přes různá omezení a překážky. Snímek mapuje vzestup kapely od společných zkoušek a řady koncertů po nahrávání vysněného EP. Muzikanti také vyrážejí na hlasitou jízdu po klubech a festivalech, kde přes osobní šarvátky a různá životní zklamání nacházejí toužené pochopení u lidí z různých subkultur. Skrze svou hudbu čtyři kamarádi boří předsudky a hranice „normality“ - členové kapely jsou totiž mentálně hendikepovaní.

Dokument o vzniku jedné z našich nejúspěšnějších rockových skupin „Hodný kluci“. Obyčejný kluk z malé vesnice na Vysočině jde nekompromisně za svým životním snem, hvězdnou kariérou rockového zpěváka. Založí hudební skupinu, která se stane idolem pro miliony posluchačů.

 

Vstupné na film je zdarma.

Rezervaci lze provést na emailu cdf@c-d-f.cz, na telefonním čísle 774 101 686
nebo na facebooku CDF.

Rezervace na události CDF nelze provádět přes rezervační systém Kina Dukla.zpět na výpis

Realizováno za podpory:                                                                                                                                 
                                     

 

 Dále spolupracujeme s: