14.12. Radim Procházka - dvorní producent filmů Karla Vachka

Filmový a televizní producent, režisér a scenárista Radim Procházka, který má na svém kontě film Roberta Sedláčka (Rodina je základ státu), který se dle kritiků stal Nejlepším filmem roku 2011 či většinu dokumentů svého profesora z FAMU Karla Vachka, nás provede řadou ukázek své producentské tvorby a vysvětlí, co všechno role producenta obnáší.

Náš host se narodil v roce 1975 v Praze, kde roku 2006 absolvoval katedru dokumentární tvorby na FAMU portrétem divadelního režiséra Otomara Krejči Krejča za branou. Výše zmiňovaný snímek Rodina je základ státu (2011) získal čtyři Ceny filmové kritiky, včetně ocenění za nejlepší film, a šest nominací na Českého lva. Vachkovi produkoval filmy Záviš – kníže pornofolku (2006) a Tmář a jeho rod (2011) a nejinak tomu bude i v případě v současné době připravovaného snímku Komunismus. Krom toho organizuje i jeho zahraniční retrospektivy (např. ve washingtonské Národní galerii) a masterclasses (např. na Harvardské univerzitě). Film Jmenuji se Hladový Bizon (2016), který byl v premiéře uveden na letošním MFDF Ji.hlava produkoval taktéž on. Stejně tak produkuje i přírodopisný projekt Planeta Česko, který byl inspirován seriálem BBC Planet Earth.
V roce 2014 napsal společně s režisérem Janem Buštou scénář k „elektro-minimalistické doku-operetce" Televise bude!.
Jeho vlastní film Drnovické catenaccio aneb Cesta do pravěku ekonomické transformace (2010) byl nominován na Cenu filmových kritiků a teoretiků.
Je členem Evropské filmové akademie. Od roku 2012 externě vyučuje na pražské FAMU zahraniční studenty.
 
Během našeho setkání si pustíme Procházkův dokument 50%, v němž se zabývá fenoménem hodnocení filmů na online portálech jako ČSFD.

Jaký je producentský pohled na svět filmu? Jde jen o zisk?

 

 

Rezervaci na večer lze provést na této stránce, na emailu
cdf@c-d-f.cz nebo na telefonním čísle 774 101 686.
Rezervace na události CDF nelze provádět přes rezervační systém Kina Dukla.

Vstupné: veřejnost - 60Kč; členové CDF - 40Kčzpět na výpis

Realizováno za podpory:                                                                                                                                 
                                     

 

 Dále spolupracujeme s: