26.08. Živé kino: Amerika

Živé kino již tradičně předznamená blížící se 20. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů.
Na konci srpna proběhne na netradičních místech v Jihlavě celkem pět projekcí významných českých dokumentů uplynulého roku.

Projekce začínají vždy ve 20:30.
Vstupné je zdarma.
Všech projekcí se zúčastní jejich autoři. 

Více informací najdete na www.zivekino.cz.

Týden plný projekcí dokumentárních filmů v terénu završí na břehu jihlavské Borovinky snímek režiséra Jana Foukala a střihače Josefa Krajbicha Amerika. Společně s autorem a Čechokanaďankou Bárou se vydáme na vandr mezi současné české trampy.

Anotace filmu

Sofistikovaný portrét trampingu skrze osobní optiku zároveň rekonstruuje i dekonstruuje mýtus českého snu o svobodě. Metaforická Amerika slouží jako prostor pro intimní projekce hlavních hrdinů i jako zástupný zmizelý ráj, jehož časová a prostorová neukotvenost jemně odkazuje k neurčitému pocitu chybění. V líném pohybu mezi road movie, ryze romantickým filmem a observačním muzikálem se postupně ustalují otázky: Je to hra? Je to na vážno? Nejasná odpověď ale dokonale koresponduje s utopickým světem trampů, kam slova jako fikce a skutečnost vlastně vůbec nepatří.


Těšíme se na viděnou!

 

"Mladé lidi to dnes do lesa netáhne. Mají spoustu jiných možností k odpočinku. Navíc tramping ztratil jednu ze svých původních funkcí. Mládež už se touto formou nemusí vymezovat vůči vládnoucímu režimu."zpět na výpis

Realizováno za podpory:                                                                                                                                 
                                     

 

 Dále spolupracujeme s: