OBSAH CYKLU
Život v 21. století s sebou přináší nepřetržitý přísun audiovizuálních informací, před kterými jen stěží nalézáme úkryt. Ať prostřednictvím kina, televizoru, počítačového monitoru či mobilního telefonu, většina z nás tráví každý den mnoho času sledováním iluze pohyblivého obrazu. Díky přístupným digitálním technologiím se navíc i my sami dnes stáváme jeho autory. Víme ale, jak „pohyblivý obraz“ vzniká, šíří se a jakým způsobem ho lidské smysly dokážou vnímat a vyhodnocovat? Odpovědi na tyto otázky nabízí náš workshop, který si klade za cíl umožnit běžným uživatelům vhled do problematiky a historie obrazových médií od camery obscury po 3D projekce. Klíčem k porozumění fenoménu pohyblivého obrazu pro nás bude výprava do dějin prekinematografie a úžasných vynálezů a objevů, které vedly až k současné podobě audiovizuální kultury.
FORMÁT
Workshop je rozdělen na tři lekce. První bude teoretickým úvodem do tématu, druhá přednáška bude praktickou ilustrací filmové techniky a technologie doprovázenou ukázkami filmů natočených na formát 16 mm. V rámci třetí lekce účastníci společně vytvoří krátkou filmovou koláž ve formátu 16 mm za pomoci nejrůznějších výtvarných technik. Lekce doprovodí řada filmových i praktických ukázek a vlastní realizace. Celkem se v průběhu cyklu realizují 3 lekce po 120 minutách.
Cyklus je určen začátečníkům.
PRINCIPY POHYBLIVÉHO OBRAZU
* úroveň: pro začátečníky * počet lekcí: 3 lekce * délka lekce: 120 minut * formát lekce: workshop s lektorskými přednáškami a ukázkami |
Cyklus nabízíme ve spolupráci s FREE CINEMA - programem otevřeného filmového vzdělávání. |
![]() |