Reality Show

Téma: Reality Show

V dalším jarním cyklu se budeme v malém sále kina Dukla věnovat fenoménu reality show v českém prostředí. Zaměříme se na to, jakým způsobem tento žánr pracuje se skutečnými událostmi a jaké mohou mít tematizované události dopady v reálném světě.

Mezi hosty přivítáme tvůrce a producenty nejen pořadů jako Zlatá mládež či Dovolená v Protektorátu, vzniklých v České televizi, ale například i Janka Rubeše, režiséra reality show Praha vs. prachy, vzniklé pro internetovou televizi Stream.cz

Rezervace na jednotlivé večery lze provádět pouze na profilu konkrétní události nebo na emailu cdf@c-d-f.czRezervace na události CDF nelze provádět přes rezervační systém Kina Dukla.

Janek Rubeš a Praha vs. prachy (středa 3. února od 19.30)

"Metropole v srdci Evropy a v ní 6 milionů turistů ročně…. versus hrstka podvodníků, která se je snaží připravit o peníze."

Cyklus zahájí osobně režisér Janek Rubeš, který bude hostem středečního večera. Po úvodní projekci představí specifika tvorby reality show pro internetovou televizi (resp. streamovací portál) Stream.cz, povykládá o specifických problémech při natáčení Prahy vs. prachy, o dalších pořadech, které chystá i o problému etiky a reality v médiích.

Rozhovor s Jankem Rubešem na téma pražských taxikářů si můžete přečíst zde.

 

Zlatá mládež (Host: Richard Komárek, středa 2. března od 19.30)

„Náš ‚pražský výběr‘ je zvyklý na komfort velkoměsta, na možnosti, které jim Praha poskytuje ohledně jejich kariéry, zábavy a společenského života. Za hranicí Prahy pro ně začíná neznámé území. A právě tam jsme je vždy na týden vysadili a zjišťovali, jak si s ním poradí a jak taková zkušenost pozmění to, co si o dané profesi nebo prostředí mysleli předtím." (režisér Dušan Mulíček)

Na úvod tohoto večera nás Richard Komárek, režisér, producent a dramaturg specializovaný na dokumenty a reality show, seznámí s tímto (nejen) televizním fenoménem, proč a s jakými cíly vznikají a jakým způsobem je diváci přijímají. Po projekci ukázkového dílu Zlaté mládeže bude náš host k dispozici dotazům diváků.

 

 

Dovolená v Protektorátu (středa 30. března od 19.30)

Teprve jaro 1945 určí, kdo je poražen a kdo se stane vítězem. Obstojí současná rodina v podmínkách, které zakoušeli naši dědové a babičky v době 2. světové války?

Tentokrát se budeme s našimi hosty věnovat zákulisí známého televizního docureality pořadu Dovolená v Protektorátu. Jak se seriál natáčel? Kde se inspirovali autoři celého konceptu? Jak probíhal výběr protagonistů? Co se odehrává mimo záběry kamer? To vše se nám pokusí ve středu 30. března v sále Edison kina Dukla přiblížit autorka a režisérka projektu Zora Cejnková a dramaturgyně Magdalena Zlatušková

 

Dílna o českých a zahraničních televizních formátech (středa 27. dubna od 19.30)

Jak si stojí česká reality show v kontextu světové tvorby?

Náš host Milan Kruml je původně novinář a pracoval jako mediální analytik pracoval pro TV Novu od léta 2001 až do dubna 2012. V červnu 2012 nastoupil jako specialista vývoje pořadů do České televize. Dlouhodobě se zabývá rešeršemi televizních formátů, reality show a dalších nových typů pořadů, které vznikají po celém světě a jeho pozice často funguje jako konzultační bod pro vývoj nových českých televizních pořadů. Spolu s ním si projdeme ukázky z nejzajímavějších světových reality show, a ukážeme si inspirační zdroje některých českých pořadů.

Filmy podle abecedy
...ABCČDĎEFGHCHIÍJKLMNOPRŘSŠTUÚVWYZŽ

Realizováno za podpory:                                                                                                                                 
                                     

 

 Dále spolupracujeme s: