CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Film jako Brno

FilmSTŘET se člení do sedmi kapitol, natočených studenty prvního ročníku FAMU a jejich pedagogem Vítem Klusákem. Každá z nich reportážně portrétuje jednu skupinu prvomájové blokády neonacistického pochodu v Brně: pravicové radikály, účastníky blokády, Romy, policisty, návštěvníky politických mítinků, novináře a také nezúčastněná, vševědoucí zvířata v brněnské zoo.

Základní informace

Režisér: Andran Abramjan, Natálie Císařovská, Vít Klusák, Jan Strejcovský, Lukáš Senft, Robin Kvapil, Kristýna Bartošová

Originální název: Film jako Brno

Země původu: Česká republika

Rok výroby: 2011

Stopáž: 72 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: čeština

Jazyk titulků: Bez titulků

Producent: Kamila Dohnalová

Scénář: Vít Klusák, Robin Kvapil, Jan Strejcovský, Lukáš Senft, Kristýna Bartošová

Střih: Vít Klusák, Michal Böhm, Matěj Beran, Kristýna Bartošová, Marek Matvija

Zvuk: Václav Flégl, Radim Lapčík, Matouš Sýs, Jan Kalužný, Lukáš Guderna, Pavel Matyáš, Jan Hubáček, Jan Paul, Dominik Mendrek

Podobné filmy

Abdel: Between the Enemies

Abdel: Between the Enemies

Dánsko / 2020 / 30 min. 0 sec.

Snaha překlenout příkopy ve společnosti vedla ke vzniku tohoto pozoruhodného a v zahraničí oceňovaného projektu. V každé epizodě se tváří v tvář potkají dva lidé se zcela odlišnými postoji – včetně těch, kteří si například píší nenávistné vzkazy na sociálních sítích. Moderátorem je uznávaný novinář Abdel Azíz Mahmoud a cílem samozřejmě není aktéry pořadu usmířit, ale dosáhnout toho, aby byli ochotni diskutovat a poslouchat argumenty toho druhého. (30 minut)

bez náhledu

Blackout

Švédsko / 2019 / 76 min. 0 sec.

Experiment, v němž deset kandidátů prožívá katastrofický scénář. Sluneční erupce způsobí výpadek elektrické a mobilní sítě. Pět jich žije v moderním domě, pět na farmě. Blackout trvá čtrnáct dnů, během nichž mohou mezi sebou navázat spolupráci. Pořad velmi rezonoval v dalších médiích i ve švédské veřejnosti. (45 minut)

bez náhledu

Christmas U.S.A.

Spojené státy / 1949 / 13 min. 5 sec.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme