CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Paniččino všecko

Paniččino všecko

Výtvarnice Kateřina Šedá, nositelka ceny Jindřicha Chalupeckého, se ve své tvorbě často zaměřuje na sociálně laděné happeningy, které si kladou za cíl vyvést zúčastněné ze stereotypů, přičemž řada jejích projektů se týká její vlastní rodiny, což ukazuje i snímek, zachycující situaci po smrti babičky, kdy pozůstalý pes po ní začal tesknit natolik, že se jej rodina rozhodla ponechat v bytě a pokusila se společně dodržovat denní režim zemřelé paničky.

Základní informace

Režisér: Vít Klusák, Kateřina Šedá

Originální název: Paniččino všecko

Země původu: Česká republika

Rok výroby: 2008

Stopáž: 18 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: čeština

Jazyk titulků: Bez titulků

Producent: Vít Klusák

Střih: Vít Klusák

Podobné filmy

Abdel: Between the Enemies

Abdel: Between the Enemies

Dánsko / 2020 / 30 min. 0 sec.

Snaha překlenout příkopy ve společnosti vedla ke vzniku tohoto pozoruhodného a v zahraničí oceňovaného projektu. V každé epizodě se tváří v tvář potkají dva lidé se zcela odlišnými postoji – včetně těch, kteří si například píší nenávistné vzkazy na sociálních sítích. Moderátorem je uznávaný novinář Abdel Azíz Mahmoud a cílem samozřejmě není aktéry pořadu usmířit, ale dosáhnout toho, aby byli ochotni diskutovat a poslouchat argumenty toho druhého. (30 minut)

bez náhledu

Blackout

Švédsko / 2019 / 76 min. 0 sec.

Experiment, v němž deset kandidátů prožívá katastrofický scénář. Sluneční erupce způsobí výpadek elektrické a mobilní sítě. Pět jich žije v moderním domě, pět na farmě. Blackout trvá čtrnáct dnů, během nichž mohou mezi sebou navázat spolupráci. Pořad velmi rezonoval v dalších médiích i ve švédské veřejnosti. (45 minut)

bez náhledu

Christmas U.S.A.

Spojené státy / 1949 / 13 min. 5 sec.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme