CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Ultimum Refugium

FilmHLEDÁNÍ si do titulu vytkl latinský výraz pro poslední útočiště či zbývající možnost. Rozlehlá koláž mísí situace, náladové obrazy, dokumentaci společenských událostí, dlouhé promluvy i krátké myšlenky. Zkušenost a poznání jsou cílem filmu-života. Jistá neorganizovanost materiálu se originálním způsobem podílí na intenzitě, bezprostřednosti a přesvědčivosti sdělení.

Základní informace

Režisér: Ondřej Vavrečka

Originální název: Ultimum Refugium

Země původu: Česká republika

Rok výroby: 2011

Stopáž: 136 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: slovenština, čeština

Jazyk titulků: Bez titulků

Producent: Ondřej Vavrečka

Scénář: Ondřej Vavrečka

Střih: Ondřej Vavrečka

Zvuk: Ondřej Vavrečka, Marek Hanák, Kristina Karabová, Julia Krasnova, Eva Koktová, Amalie Wodarg, Adéla Součková, Ladislav Greiner, Črt Brajnik

Hudba: Ondřej Vavrečka, Tomáš Vtípil

Podobné filmy

Abdel: Between the Enemies

Abdel: Between the Enemies

Dánsko / 2020 / 30 min. 0 sec.

Snaha překlenout příkopy ve společnosti vedla ke vzniku tohoto pozoruhodného a v zahraničí oceňovaného projektu. V každé epizodě se tváří v tvář potkají dva lidé se zcela odlišnými postoji – včetně těch, kteří si například píší nenávistné vzkazy na sociálních sítích. Moderátorem je uznávaný novinář Abdel Azíz Mahmoud a cílem samozřejmě není aktéry pořadu usmířit, ale dosáhnout toho, aby byli ochotni diskutovat a poslouchat argumenty toho druhého. (30 minut)

bez náhledu

Blackout

Švédsko / 2019 / 76 min. 0 sec.

Experiment, v němž deset kandidátů prožívá katastrofický scénář. Sluneční erupce způsobí výpadek elektrické a mobilní sítě. Pět jich žije v moderním domě, pět na farmě. Blackout trvá čtrnáct dnů, během nichž mohou mezi sebou navázat spolupráci. Pořad velmi rezonoval v dalších médiích i ve švédské veřejnosti. (45 minut)

bez náhledu

Christmas U.S.A.

Spojené státy / 1949 / 13 min. 5 sec.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme