CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Aliona Polunina

Aliona Polunina
Alyona Polunina (narozena roku 1975 v Tuapse) je ruská nezávislá filmařka. Vystudovala film a televizní režii se specializací na obrazové umění. Nyní pracuje v ruském filmovém průmyslu. Zdroj: www.wikipedia.en

Výpis filmů autora

bez náhledu

Nepál navždy

Aliona Polunina / Rusko / 2013 / 90 min. 0 sec.

This film features two Russian communist politicians. Being committed Leninists, both of them have served several terms as city council members. Their horizons are broad, but what concerns them most is the future of global communism.At one point, by decree of Fate, their booming activities begin to expand far beyond the boundaries of their native St. Petersburg and the Russian Federation.However, the future of global communism remains unclear. What remains clear is the fact that in the modern world the tail still wags the dog. A documentary comedy.

Revoluce, která nebyla

Revoluce, která nebyla

Aliona Polunina / Estonsko / 2008 / 98 min. 0 sec.

Rusko, 2007, přesně rok před dalšími prezidentskými volbami. Opozice je připravená jednat rázně a přebrat moc. Dvě hlavní postavy, Anatolij a Andrej, jsou veterány revoluce a členové zakázaných politických organizací více než deset let. Politika tu však slouží pouze jako pozadí pro hlavní děj, poskytuje prostředí ve kterém hlavní postavy existují. Je to příběh hrdosti, zrady a začátku nového života.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme