CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Barbora Hovorková

Výpis filmů autora

bez náhledu

Kruh - portrét demonstrace

Tereza Reichová / Česká republika / 2009 / 62 min. 0 sec.

Na kruhový objezd poblíž litvínovského sídliště, kde 17. listopadu 2008 došlo ke střetu policie s ultrapravicovými demonstranty (na jejichž stranu se přidala řada místních bílých), přivádí film radikály z Dělnické strany, Romy, zástupce města i stvořitele mediálního obrazu „Bitvy o Janov“.

Love Sorry

Love Sorry

Marika Pecháčková / Česká republika / 2009 / 18 min. 0 sec.

Režisérčina matka, novinářka, napsala před patnácti lety knihu, v níž na základě dceřiných deníků vylíčila její vztah k chlapci, který jako zázrakem přežil meningokokovou infekci - v ateliérové reality show se obě k někdejší love story vracejí, aby si vyříkaly výčitky a nedorozumění.

Ocelové slzy aneb Cesta Vladimíra Stehlíka za Lubomírem Krystlíkem

Ocelové slzy aneb Cesta Vladimíra Stehlíka za Lubomírem Krystlíkem

Tomáš Potočný / Česká republika / 2015 / 52 min. 0 sec.

Kauza privatizace a krachu slavné ocelárny Poldi Kladno v devadesátých letech hýbala dlouhou dobu českou společností a médii. Absolventský film FAMU nahlíží na tuto aféru s odstupem času a z perspektivy jejích hlavních aktérů, generálního ředitele Poldi Kladno Vladimíra Stehlíka a jeho osobního poradce Lubomíra Krystlíka. Skrze konfrontaci jejich komentářů s archivními videi z dobového televizního vysílání snímek s humornou nadsázkou reflektuje vzlety a pády těchto dvou mužů, kteří lvím podílem budovali kapitalismus v porevolučním Česku a nyní se, živeni nuzným starobním důchodem, učí umění stárnout.DETAIL:„Vy z toho musíte udělat show. Jinak to nebude nikoho zajímat. A pak, vracet se do minulosti nemá smysl. Zdokumentovat a dost.“ „A jak z toho máme udělat show?“ Například tím, že si vyfotíte Stehlíkovy zuby.“

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme