CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Braňo Holiček

Braňo Holiček
Braňo Holiček pochází z Košic. Jeho rodiče jsou Ľubica a Jaroslav Holičkovi. Má jednoho bratra a je ženatý. Jelikož měl herecký a pěvecký talent, studoval na Základní umělecké alternativní škole v Košicích. Tam také účinkoval v dětských hrách a muzikálech. Zúčastnil se různých pěveckých soutěží. Poté vystudoval Pražskou konzervatoř, v současné době je studentem DAMU, obor režie alternativního divadla. V roce 1997 získal hlavní roli v muzikálu Oliver! který uvádělo Východoslovenské státní divadlo v Košicích. V roce 1998 mu vyšlo jeho první debutové CD Kik Flip s 11 písničkami různých žánrů (k písni Naše třída si dokonce složil text a hudbu sám). Nazpíval také dvě písničky na soundtracku filmu Fontána pro Zuzanu III. Již při studiích na DAMU se začal profesionálně věnovat divadelní režii, v současné době působí jako kmenový režisér divadla Ypsilon, ale působí i v pražské Meet Factory, v Divadle v Dlouhé a dalších. V roce 2012 byl nominován na cenu Český tučňák se svým absolentským představením z DAMU Masakr v Paříži. V prosinci 2012 uvedl v pražském divadle Ypsilon satirickou politickou hru Demo Demokracie. V březnu 2013 získal Cenu Alfréda Radoka jako Talent roku. Zdroj: cs.wikipedia.org

Výpis filmů autora

bez náhledu

Televise bude!

Jan Bušta / Česká republika / 2014 / 55 min. 0 sec.

Ohebný, mocný a naivní. Osudy tří mužů se protnou při zahájení československého televizního vysílání. Ambiciózní herec František Filipovský (Martin Matejka) netuší, že jeho nezávazná improvizace na téma „lakomec" vstoupí do dějin. Pro ministra informací Václava Kopeckého (Pavel Nečas) je to chvíle plná nervozity: přesvědčí soudruhy, že televizní vysílání je zlaté vejce komunistické propagandy? Mladý televizní technik (Braňo Holiček) je „přenosem obrazu a zvuku na dálku" fascinován – má práci, o jaké se mu ani nesnilo. Může si ale člověk plnit své sny v komunistickém Československu 50. let a nezaplést se přitom s režimem? Kdo z nich si televizi nejvíce podmaní? A koho si podmaní televize? V roce 1953 pár desítek přijímačů v Praze, o dekádu později miliony diváků v celé zemi. Rodí se televizní národ!

logo Ji-hlavaDoporučuje knihy:

Černá labuť

Černá labuť

Nassim Taleb
česky / 2011 / 478 stran

Bestseler amerického akademika a investičního poradce libanonského původu analyzuje fenomén "černých labutí", tj. nepředvídaných jevů a událostí s významným dopadem na život jedince nebo celé společnosti, jakým byl např. teroristický útok z 11. září 2001, fenomenální úspěch společnosti Google či nedávná globální finanční a ekonomická krize. Autor - jeden z mála odborníků, kteří nástup krize předvídali - věří, že příčinou naší nepřipravenosti na podobné zlomové události je především setrvačnost našeho myšlení v podobě přílišné důvěry ve statistiky a prognostiky, přehnaného kategorizování, hledání "logiky" vývoje či soustřeďování se na specifika tam, kde bychom měli přemýšlet spíše v obecných kontextech. Jeho kniha, vyzývající k tomu, abychom přehodnotili náš ustálený pohled na svět a přiznali si, jak málo o něm víme, patří dnes k nejdiskutovanějším pracím ve svém žánru, deníkem Times byla označena za jedno z nejvlivnějších děl posledních šedesáti let a díky autorovu širokému rozhledu, smyslu pro humor a zdravé provokativnosti je i velkým čtenářským zážitkem. Nakladatelská anotace. | Esej vzešlý z pera Američana libanonského původu věnovaný fenoménu černých labutí - nepravděpodobným událostem.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme