CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Eliška Andršová Cílková

Eliška Andršová Cílková

Výpis filmů autora

Beautiful Solution

Beautiful Solution

Eliška Andršová Cílková / Česká republika / 2021 / 8 min. 0 sec.

Filmová poema o pesticidech se zabývá myšlenkou návratu k přirozenému potravnímu řetězci, v němž jsou hmyzí škůdci stravou pro představitele vyššího živočišného řádu. Chrámem této ekologické jednotky je lán divoce rostoucích lučních květin. Ze sousta harmonického koloběhu života a smrti, nasyceného omamným hlasem cvrčků a šuměním obilných klasů ve větru, ukusuje člověk, predátor, postrádající svého přirozeného nepřítele. „Potřebujeme pesticidy, když můžeme mít květnaté pásy?“

Dare nativitatis

Dare nativitatis

Eliška Andršová Cílková / Česká republika / 2017 / 14 min. 0 sec.

Intimní esej zprostředkovává niterný prožitek těhotné ženy během příprav i porodu. Do procesu vypořádávání se s bolestí a psychického zpracovávání situace vplouvají také komplexnější otázky: dokumentární záznam se mísí s úvahami a vizemi, které reflektují mysl a strukturu mozku rodičky.

Moderní Jánošík

Moderní Jánošík

Eliška Andršová Cílková / Česká republika / 2017 / 14 min. 0 sec.

Snímek natočený na 16mm barevný materiál je sondou do života člověka, který krade podle předem napsaných seznamů. Krade pouze konkrétní věci, které potřebují především důchodci, matky samoživitelky, či další sociálně slabší lidé. Kdy je zločin zločinem? Kde moderní Jánošík 21. století žije, a jaké další aspekty mu tato činnost přináší?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme