CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Eliška Vojtková

Eliška Vojtková
Eliška Vojtková je studentkou Filmové a televizní grafiky na UMPRUM. Živí se tvorbou reklamních spotů, znělek a dokumentárních videí. Věnuje se však také práci teoretické, např. tvorbě Katalogu neexistujících slov.; Eliška Vojtková je studentkou Filmové a televizní grafiky na UMPRUM. Živí se tvorbou reklamních spotů, znělek a dokumentárních videí. Věnuje se však také práci teoretické, např. tvorbě Katalogu neexistujících slov.

Výpis filmů autora

Dokumentace

Dokumentace

Eliška Vojtková / Česká republika / 2013 / 1 min. 38 sec.

Specifická vizualizace české hymny je poskládaná především z obrazových asociací, jež parafrázují dojmy náhodného výběru posluchačů. Série individuálních představ a komentářů vypovídá o typických motivech neheroického češství, které dokážou pochopit pouze Češi.

Sustainable Wool

Sustainable Wool

Eliška Vojtková / Česká republika / 2023 / 7 min. 0 sec.

Film popisuje současnou situaci českého textilního průmyslu a jeho ztracenou tradici zpracování ovčí vlny. Doktorandka Linda Havrlíková a ateliér Módní tvorby na UMPRUM společně usilují o začlenění tohoto materiálu zpět do moderního oděvu. Co znamená udržitelnost v módě pro dnešní mladé návrháře? Dá se vlněný kabát nosit k latexovým kozačkám? Proč jsme došli jsme tak daleko, že českou vlnu pálíme nebo zakopáváme?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme