CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Franz Milec

Franz Milec
Franz Millec pochází ze Slovenska, ale momentálně žije v Praze. Je studentem Centra audiovizuálních studií na pražské FAMU.; Franz Millec pochází ze Slovenska, ale momentálně žije v Praze. Je studentem Centra audiovizuálních studií na pražské FAMU.

Výpis filmů autora

Abstract Horror

Abstract Horror

Franz Milec / Česká republika / 2019 / 19 min. 10 sec.

Filozofická dystopie varovně načrtává blízkou budoucnost, v níž budou moderní technologie nikoli znakem pokroku, ale úpadku. Za vrstvou filmového obrazu se prostřednictvím počítačové animace zjevuje monstrum, jehož abstraktní virtuální tělo představuje neviditelný ideologický aparát.

Buffer Zone Blues

Buffer Zone Blues

Franz Milec / Česká republika / 2018 / 9 min. 0 sec.

Téměř halucinogenní smršť virtuálních pohledů na potenciální cíle jaderného útoku v „nárazníkové zóně“ divákovi podsouvá nepříjemnou blízkost totálního zničení, které hrozilo v 50. letech minulého století také bývalému Československu. Vizuální stránka filmu připomínající zaměřování byla vytvořena pomocí dat z Map Google.

I Couldn't Help but Wonder

I Couldn't Help but Wonder

Franz Milec / Česká republika / 2014 / 2 min. 15 sec.

Audiovizuální rytmická kompozice propojující tři takřka identické video sekvence do mírně nesourodého celku provázaného hudební imitací dunění pohybující se vlakové soupravy. Součást autorského triptychu Travelogue o hledání vnitřního světa člověka ztraceného ve zdánlivých banalitách.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme