CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Gabriela Bussmann

Gabriela Bussmann

Výpis filmů autora

Svědkové Putinovi

Svědkové Putinovi

Vitaly Mansky / Česká republika, Švýcarsko, Lotyšsko / 2018 / 102 min. 0 sec.

S odstupem času se Vitaly Mansky vrací k obrazovým materiálům, které v osobní blízkosti Vladimira Putina zaznamenal na konci roku 1999, kdy poprvé nastupoval do úřadu ruského prezidenta. Vlastním komentářem reflektuje tvůrce danou dobu a politikovo jednání a staví je do kontrastu s děním pozdějších let.

Tacacho

Tacacho

Felipe Monroy / Kolumbie, Švýcarsko / 2013 / 67 min. 0 sec.

Ze dne na den muselo 680 chudých rolníků opustit svá pole, domy i své rodiny, které se staly obětí guerillových bojovníků, členů polovojenských organizací a někdy dokonce vojáků kolumbijské armády. Útočiště našli ve vesnici Nueva Esperanza. Ve filmu Tacacho rolníci s pomocí filmového štábu sami zinscenovali a sehráli rekonstrukce svých skutečných příběhů.

bez náhledu

Tadmor

Monika Borgmann, Gabriela Bussmann, Slim Lokman / Spojené arabské emiráty, Katar, Libanon, Švýcarsko, Francie / 2016 / 103 min. 0 sec.

Tadmor přináší svědectví o jedné z nejhorších syrských věznic a zároveň ukazuje neskutečnou sílu touhy přežít. Osm bývalých libanonských vězňů přehrává a popisuje hrůzné zážitky, pocity strachu a beznaděje i systematické mučení a ponižování, která mají za cíl fyzickou a psychickou destrukci zadržovaných.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme