CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Gerco de Ruijter

Gerco de Ruijter
Nizozemský vizuální umělec Gerco de Ruijter (1961) se specializuje na krajinnou fotografii. Ve svých dílech zkoumá hranice rozeznatelnosti a redukovatelnost prezentace krajiny. Fotografie pořizuje ve vzdálenosti od 30 do 300 stop nad zemí. Svá díla prezentoval v řadě samostatných i skupinových výstav.

Výpis filmů autora

Hřiště

Hřiště

Gerco de Ruijter / Nizozemsko / 2014 / 4 min. 0 sec.

Sportovní miniatura se v pookénkové montáži stává znakem národní hrdosti a veřejných emocí. Dva tisíce hřišť pro americký fotbal převzaté ze satelitních snímků Google Earth stejného rozměru vytváří rychlou hru organizovaných obrazů.DETAIL:Přidáním log fotbalových týmů kompilace v grafických kompozicích zdůrazňuje i symboly fanouškovství.

bez náhledu

Vypuštění

Gerco de Ruijter / Nizozemsko / 2011 / 8 min. 37 sec.

LETTING GO is made with a small camera attached to a pigeon. The pigeon is released on a high building in Delft and records his own flight. On its way, it connects with other pigeons and circles the old city center and a few suburbs. The pigeon flies home, following the A13 highway towards Rotterdam. The bird thus reveals its own geography: tracking artificial landmarks of human infrastructure it is piecing together its own optical environment in the process.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme