CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Gonzalo E. Veloso

Gonzalo E. Veloso
Gonzalo Enríquez Veloso (A Coruña, 1985), studied Spanish Philology and a postgraduate programme at UDC. He continued his studies and investigation at Princeton University during 2012. He is currently teaching the Literature Masters programme and Cultural studies at USC. His investigation fields are cinema, audiovisual and arts. Aside from his academic investigations, he creates audiovisual works, selected for several festivals and awards and exhibited at art centers such as the Fundación Seoane, the CGAI (Visual Arts Galician Center), the MARCO Museum, the Pontevedra Museum or the CGAC (Contemporany Art Galician Center).

Výpis filmů autora

Některé mraky se vzdalují

Některé mraky se vzdalují

Gonzalo E. Veloso / Španělsko / 2017 / 6 min. 12 sec.

Vizuální ilustrace procesu pamatování, kdy mysl naváže na představu objektu přibližné obrazy vycházející z vnitřního uspořádání vzpomínajícího, které se tak stávají více odrazem jeho identity než otiskem reálných věcí a událostí. „Zajímá mě tvorba děl, která jsou sama o sobě zkušeností. Podle mě je nezbytné vtělit do umělecké tvorby smyslovost, smyslnost a empiričnost a apelovat na erotičnost umění.“ G. E. Veloso

Stromy

Stromy

Gonzalo E. Veloso / Španělsko / 2015 / 5 min. 21 sec.

Chvějivé otisky stromů do prosvětlené oblohy jsou upomínkou na poznávací procesy, kdy ozvěna viděného vtiskne do paměti přibližný odraz zakoušeného.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme