CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Guli Silberstein

Guli Silberstein
Videoumělec a střihač Guli Silberstein (1969) se narodil v izraeli, žije a působí ve velké Británii. Jeho filmy se zabývají tématy války, násilí a moci. MFDF Ji.hlava uvedl mj. Jeho filmy Re-forma (2011), Systémová chyba (2013), Vystřihovánka (2014) a Nour (2015).

Výpis filmů autora

Ďábel měl jiné plány (2. akt)

Ďábel měl jiné plány (2. akt)

Guli Silberstein / Velká Británie / 2020 / 13 min. 40 sec.

Úzkost zakoušenou během prvních měsíců covidové pandemie proměnil Guli Silberstein ve filmový experiment o třech aktech. Ideální výrazový prostředek k vyjádření strachu a paranoie nalezl v kolorované verzi zombie hororu Noc oživlých mrtvol, který proměnil v asociativní proud abstraktivních obrazů.     „Zpracovaná hybridní forma filmu, kombinující video a digitalizaci, se stala proudem vědomí působícím přímo na smyslové vnímání, odrážející dopad koronavirové pandemie, vyjadřující strach, paranoiu a podezřívavost.“ G. Silberstein Guli Silberstein and other authors from the Fascinations section talk film:

Nour

Nour

Guli Silberstein / Velká Británie / 2015 / 4 min. 50 sec.

Mediovaná realita rozkládá svět do dílčích výjevů, drobných narativů, do nichž kontext žitého světa proniká jen v dílčích jednotlivostech. Nevyhnutelnou neúplnost zobrazení film tematizuje i digitálním rozkladem a barevnými posuny obrazu ukazujícího odvádění zatčených jedenáctiletých chlapců, z nichž jeden se jmenuje Nour (arabsky „světlo“).DETAIL:Hlas ženy křičící na vojáky v rozmlžených ozvěnách proniká záznamem automatizovaných gest statisticky ne vzácného výjevu z izraelsko-palestinské každodennosti.

Objekt

Objekt

Guli Silberstein / Velká Británie / 2015 / 4 min. 16 sec.

Vizuálními posuny a rozklady nalezeného záznamu výjevu z protiizraelské demonstrace na západním břehu Jordánu autor směřuje pozornost k tělu muže v zápasu s vojáky.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme