CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Heidi Phillips

Heidi Phillips
Heidi Phillips is an experimental filmmaker and installation artist from Manitoba, Canada with an affinity for the tactility of the filmic medium. Phillips’ often uses thrifted super 8 films, contact printing and darkroom experiments to push her work into new places. Phillips’ old school process frequently becomes part of the content, as grainy scratched films are merged with images lifted from found footage to create mesmerizing, transcendent works. Source: www.heidiphillips.ca ; Heidi Phillips is an experimental filmmaker and installation artist from Manitoba, Canada with an affinity for the tactility of the filmic medium. Phillips’ often uses thrifted super 8 films, contact printing and darkroom experiments to push her work into new places. Phillips’ old school process frequently becomes part of the content, as grainy scratched films are merged with images lifted from found footage to create mesmerizing, transcendent works. Source: www.heidiphillips.ca

Výpis filmů autora

Blesk

Blesk

Heidi Phillips / Kanada / 2015 / 3 min. 55 sec.

Bleskově ozářené kusy krajiny, tváří a věcí se vyjevují ve znervózňující částečnosti. Neúprosnost razantního světla prozařuje pouhé momentky výjevu, které svou chvilkovostí provokují – a zklamávají – kognitivní touhu po ustrnutí, po možnosti zkoumat...DETAIL:Náhle zviditelněné oko vtěluje do filmu i figuru pozorovatele, jehož vnímání je ovlivňováno rychlostí a trváním záblesků objevitelského prozařování.

Oddělující krajiny

Oddělující krajiny

Nathaniel Dorsky, Heidi Phillips / Kanada / 2007 / 5 min. 0 sec.

Jemná pozorování okrajů světa s minimalistickými pohyby jsou střídána ikonickými obrazy, jako je ledová socha srdce v jeho anatomickém tvaru. Filmařka, léta propracovávající svůj taktilní způsob nakládání s filmovým médiem, kombinuje přisvojovaný nalezený materiál s ručně zpracovávaným původním a přes obrazy plachetnic a postav v moři tematizuje izolovanost a vzdálenosti lidí i věcí.Srdce, zavěšené nad zšeřelou ulicí, pomalu roztává a vypadá při tom, jako by ožilo a pulzovalo.

Seskok

Seskok

Heidi Phillips / Kanada / 2011 / 4 min. 45 sec.

Poetická montáž záběrů z archivních filmových obrazových i zvukových materiálů se stává radikální metaforou, která se vznáší mezi oduševnělými citáty vyjadřujícími různý přístup k víře (jež lze chápat i v jemně ironickém duchu), oslavou odvahy odevzdat se neznámému a vyskočit z letadla do neznámé krajiny. Padáky vytváří na obloze neustále se proměňující kompozice.  

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme