CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Ivan Horák

Výpis filmů autora

Nebe

Nebe

Tomáš Etzler, Adéla Špaljová / Česká republika / 2021 / 71 min. 0 sec.

Sedm let pracoval Tomáš Etzler jako zahraniční zpravodaj v Číně. Poznal zemi, která se obdivuhodně rychlým tempem rozvíjí, nechal se strhnout její energií a na chvíli uvěřil, že by modernita mohla přinést i politické změny. Zanedlouho mu došlo, že řada lidí bude dál tvrdě postihována a režim bude stále udržovat většinu národa v nesvobodě a nevědomí. Aniž by tuto tvář dnešní Číny opomíjel, rozhodl se Etzler ve svém osobně laděném dokumentu vyprávět příběh naděje. Na příkladu sirotčince pro handicapované děti ukazuje, že odpovědí na kolektivistickou brutalitu a bezohlednost může být vzájemná pomoc, tolerance a empatie. „Já komunisty nemám rád, já považuju komunisty všude na světě za zločince.“ (Tomáš Etzler)

Pozemšťané, koho budete volit?

Pozemšťané, koho budete volit?

Linda Kallistová Jablonská / Česká republika / 2010 / 40 min. 0 sec.

1 tvořivost 2 mentální handicap 3 zvyky politické korektnosti 4 orientace ve veřejném prostoru 5 neotřelý pohled na společenské dění 6 povaha dokumentaristy: citlivost, zvídavost i drzost 7 jaké předsudky jsou zakořeněny v české společnosti 8 i ti ne „úplně normální" mají politické názory 9 natáčeli ankety s občany i politiky na neobvyklá témata 10 externí kamery zaznamenávaly reakce politiků, ochranky, stranických příznivců i odpůrců Lidé s mentálním handicapem sledovali v dokumentaristické dílně o. s. Inventura, vedené Lindou Jablonskou, volby do Poslanecké sněmovny ČR, účastnili se předvolebních mítinků, natáčeli ankety i rozhovory.

Prolomit kruh

Prolomit kruh

Linda Kallistová Jablonská / Česká republika / 2009 / 17 min. 0 sec.

Snímek natočený pro potřeby humanitární organizace Lékaři bez hranic sleduje v rámci její mise pomoc obětem sexuálního násilí v hlavním městě Guatemaly, země, kde se v machistické a patriarchální společnosti zachází se ženami jako s předměty, které je možné si vzít.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme