CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Jakub Korselt

Jakub Korselt
Jakub Korselt (1988) experimentuje s videem a animací, jeho tvorba je charakteristická fascinací vesmírem. MFDF Ji.hlava uvedl jeho filmy save as... (2015), Pioneer (2014) a Atlas (2013).

Výpis filmů autora

Atlas

Atlas

Jakub Korselt / Česká republika / 2013 / 3 min. 10 sec.

Do nekončící tmy ubíhají zářivé body a materializují iluzi prodlévání ve volném kosmickém prostoru. Souhvězdí vytvořená z fotografií nočního města, promítaná pomocí trojrozměrné slideshow, vyvolávají dojem průletu mezi vesmírnými zářícími body. Světla nočního mikrokosmu autora za doprovodu lehce naddimenzovaných autentických zvuků natáčených míst relativizují osobní vnímání bezprostředního blízka. Projekce je doplněna atlasem, do něhož autor zakreslil souhvězdí vycházející z obrazu jeho města.

bez náhledu

Hoax

Jakub Korselt / Česká republika / 2016 / 1 min. 0 sec.

Létající talíř se v černobílých záběrech vznáší na obloze, vytváří iluzi mimozemské síly a až při pohledu blíž je patrné, že jde pouze o hračku. Autor zkoumá problematiku videí rozšiřujících nepravdivé poplašné zprávy, sám jejich principy využívá a upozorňuje na tenkou hranici mezi realitou a fikcí.

Pioneer

Pioneer

Jakub Korselt / Česká republika / 2014 / 2 min. 34 sec.

Osamělá sonda Pioneer 10, na palubě se zlatou plaketou s poselstvím civilizace, tiše proplouvá vesmírem bez kontaktu se Zemí. Digitalizovaná fantazie o dalším osudu nejslavnější popularizátorky lidstva v galaxii. Zvuková složka 3D animace sugestivně vyjadřuje otevřenost vesmíru s pomocí ticha a stylizované radiokomunikace.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme