CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Jakub Voves

Jakub Voves

Výpis filmů autora

Oko nad Prahou

Oko nad Prahou

Olga Špátová / Česká republika / 2010 / 78 min. 0 sec.

1 víčko ?2 pootevřené oko 3 dům, který není 4 estetickou dominanci určuje politika 5 dívka s kamerou potkává architekta 6 urbanistická tryzna za Prahu je veřejná 7 mohlo být všechno, ale nakonec není nic 8 složité vyjednávání o důstojném prostoru pro archivování knih 9 stávající kostely si konkurují s plánovanými výškami jiného druhu 10 panoráma je hlavní hodnotou představitelů magistrátu při pohledu na Prahu Boj o blob Jana Kaplického se odehrává na různých pozicích: dům knih je prosazován svým stvořitelem a odmítán odpůrci, kteří mají moc v rukou (architekt umírá, mocní zůstávají).

Pozemšťané, koho budete volit?

Pozemšťané, koho budete volit?

Linda Kallistová Jablonská / Česká republika / 2010 / 40 min. 0 sec.

1 tvořivost 2 mentální handicap 3 zvyky politické korektnosti 4 orientace ve veřejném prostoru 5 neotřelý pohled na společenské dění 6 povaha dokumentaristy: citlivost, zvídavost i drzost 7 jaké předsudky jsou zakořeněny v české společnosti 8 i ti ne „úplně normální" mají politické názory 9 natáčeli ankety s občany i politiky na neobvyklá témata 10 externí kamery zaznamenávaly reakce politiků, ochranky, stranických příznivců i odpůrců Lidé s mentálním handicapem sledovali v dokumentaristické dílně o. s. Inventura, vedené Lindou Jablonskou, volby do Poslanecké sněmovny ČR, účastnili se předvolebních mítinků, natáčeli ankety i rozhovory.

Vítejte v KLDR!

Vítejte v KLDR!

Linda Kallistová Jablonská / Česká republika / 2009 / 78 min. 0 sec.

Podle pravidel a pokynů, jež se musely dodržovat, a tedy s vědomím, že omezení předznamenají charakter filmu, natočila režisérka (jako turistka) v Severní Koreji nejen svědectví o životě v izolované zemi, ale také kolektivní portrét účastníků zájezdu, kteří si zaplatili pobyt v totalitním skanzenu.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme