CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Jakub Wagner

Jakub Wagner
V roce 2002 absolvoval bakalářský stupeň oboru režie na FAMU, kde pokračuje ve studiu na katedře dokumentu. Je autorem portrétních dokumentů Profil – Jan Kaplický (2004) a Váňa (2012). Jeho dokument Povídky malostranské po 130 letech (2011) hledá paralely mezi obyvateli současné Malé Strany a hrdiny Nerudova textu.

Výpis filmů autora

HLASY PRO PREZIDENTA aneb Pokus o kontrarevoluci

HLASY PRO PREZIDENTA aneb Pokus o kontrarevoluci

Martin Kohout / Česká republika / 2021 / 105 min. 0 sec.

Tento film má limit 500 zhlédnutí.Martin Kohout se ve své provokativní mozaice názorů z různých stran politického spektra zamýšlí nad tím, kam se vytratily ideály listopadu 1989 a někdejší pocit pospolitosti. Postupující fragmentarizaci české společnosti se snaží pochopit skrze dvě nedávné události. Jak parlamentní volby v roce 2017, tak následná přímá volba prezidenta zviditelnily, že v tuzemsku dnes chybí shoda i na těch nejzákladnějších pojmech, jako jsou „svoboda“ nebo „demokracie“. Různí se zdroje obav, představy o budoucím směřování země i národní mýty, o něž se osobnosti kulturního a politického života i nespokojení voliči opírají. „Jedna z metod toho filmu je, abychom se podívali na druhou stranu. Nejen říkat, že je to s tou demokracií špatné a že lidi ovládá populismus.“ (Martin Kohout)   Q&A s Martinem Kohoutem:

Komplex Epopeje

Komplex Epopeje

Jan Strejcovský / Česká republika / 2017 / 55 min. 0 sec.

Fantastický epos. Nacionalistický konstrukt. Ideální pro vyfocení selfie. Počmáraná plátna patřící na skládku. Anachronismus. Transcendentální zážitek. S hravostí filmového média nás dokument provádí vážným světem umění, v němž dostává slovo teoretik, restaurátor, filozof i japonský fanoušek Muchy.

bez náhledu

Povídky malostranské po 130 letech

Jakub Wagner / Česká republika / 2011 / 82 min. 0 sec.

FilmMÍSTO, inspirovaný proslulou sbírkou povídek Jana Nerudy se vrací do pražské čtvrti, aby v koláži promluv a často tragikomických výjevů konfrontoval její současný stav s duchem místa, který je díky školní četbě uložen hluboko v českém podvědomí. Díky tomu není snímek jenom o paměti, ale přerůstá v bezprostřední obraz společenských změn, vepsaných do starých domů.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme