CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Jan Kačena

Jan Kačena
Jan Kačena (1982) absolvoval dramaturgii na JAMU, studuje dokumentární tvorbu na FAMU a věnuje se divadelní režii. Ve svých filmech pracuje se záměrnou nedotažeností, kterou považuje za přidanou hodnotu.

Výpis filmů autora

Člověk si sám se sebou vystačí, respektive nevystačí

Člověk si sám se sebou vystačí, respektive nevystačí

Jan Kačena, Nikola Krutilová / Česká republika / 2015 / 34 min. 0 sec.

Půlhodinový snímek se skládá ze soukromého videozáznamu, který pořídil divadelní tvůrce Petr Lébl v roce 1996, kdy působil jako hostující režisér inscenace Cyrana z Bergeracu v národním divadle v Tel Avivu. Většinu času sledujeme Lébla společně s kostýmní výtvarnicí Kateřinou Štefkovou v hotelovém pokoji, ovšem na okraji jejich nezávazných her nacházíme Léblovy skeptičtější komentáře na kameru. Zdánlivě banální home video dvou blízkých osob zároveň prolamuje hranice osobního a veřejného, života a inscenace. Oba účastníci totiž před kamerou stále hrají a inscenují, i když záznam není určen pro veřejnost.DETAIL:Mission Impossible – with Kateřina. Na Kateřinu pozor: její surové poznámky tě mají vytočit k zešílení. Nenech se zblbnout: nemá cenu jí opakovat, že si jí vážím. Raději se podle toho chovat v srdci.

bez náhledu

Home 4

Jan Kačena / Česká republika / 2016 / 30 min. 0 sec.

HOME4 volně navazuje na filmovou trilogii s názvem HOME Olafa Breuninga. V ní švýcarský umělec prostřednictvím herce, home videí a trashové estetiky zkoumá fenomén domova.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme