CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Jan Kalužný

Jan Kalužný

Výpis filmů autora

bez náhledu

Dokud nás víra nerozdělí

Josef Fišer, Bedřich Jetelina, Petr Kotrla, Michaela Rozbrojová / Česká republika / 2015 / 67 min. 0 sec.

Je možné žít po boku člověka, který věří něčemu jinému než vy? A jaká úskalí a obohacení takové soužití přináší? Nový dokumentární seriál o lidech, kteří dokazují, že jinakost nemusí jen rozdělovat. Diváci jihlavského festivalu budou mít možnost zhlédnout třetí epizodu tohoto cyklu

bez náhledu

Film jako Brno

Andran Abramjan, Kristýna Bartošová, Natálie Císařovská, Vít Klusák, Robin Kvapil, Lukáš Senft, Jan Strejcovský / Česká republika / 2011 / 72 min. 0 sec.

FilmSTŘET se člení do sedmi kapitol, natočených studenty prvního ročníku FAMU a jejich pedagogem Vítem Klusákem. Každá z nich reportážně portrétuje jednu skupinu prvomájové blokády neonacistického pochodu v Brně: pravicové radikály, účastníky blokády, Romy, policisty, návštěvníky politických mítinků, novináře a také nezúčastněná, vševědoucí zvířata v brněnské zoo.

bez náhledu

Hypermarket, jeho pán a otrok

Ivo Bystřičan / Česká republika / 2011 / 26 min. 0 sec.

FilmBEZMOC poukazuje na problémy zaměstnání ve velkých obchodních řetězcích, k nimž patří neplacené přesčasy, multitasking nebo neumožňování přestávek. Je také svědectvím o zaměstnaneckém strachu: lidé se sebe navzájem nezastanou, bojí se vstoupit do odborů, což přispívá k tomu, že si velké firmy dovolují jednat se svými pracovníky tak bezohledně.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme