CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Jan Látal

Jan Látal
Jan Látal absolvoval Literární akademii a studoval na Katedře dokumentární tvorby na FAMU. Režíroval několik dokumentů s politickou tematikou, z nichž nejznámější, Paroubkové (2011), pojednává o původu negativního obrazu českého politika.

Výpis filmů autora

Česká pivní válka

Česká pivní válka

Jan Látal / Česká republika / 2014 / 67 min. 0 sec.

Zatímco se české pivní značky prodávají do zahraničí, za vraty českých garáží kvasí domácí pivovary. Mozaika složená z příběhů milovníků zlatavého moku se transformuje do metafory o hledání české identity, která se rozplývá v globalizaci všeho. Pivo jako symbol svobody a národního sebeurčení prožívá v Látalově dokumentu svoji renesanci.

Kde domov můj

Kde domov můj

Jan Látal / Česká republika / 2010 / 13 min. 0 sec.

1 limonáda 2 český Honza 3 přežít v krajině 4 nahý vejít do světa 5 pracovat za byt a stravu Za trampskou označuje režisér svoji reportáž z jednoho podivuhodného výletu, na který se vydal bez jídla, bez peněz a bez oblečení, ale s kamerou a s cílem zjistit, zda dokáže přežít.

bez náhledu

Paroubkové

Jan Látal / Česká republika / 2011 / 35 min. 0 sec.

FilmPOLITIK pátrá po důvodech negativního mediálního obrazu Jiřího Paroubka. Někdejší předseda sociální demokracie a český premiér byl některými médii a internetovou komunitou zesměšňován a šeredně karikován jako ztělesnění zla a odporná postava, která vede zemi do záhuby. Režisér si vytiskl jeho nejznámější zpodobnění a vydal se ptát novinářů, technařů i samotného politika.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme