CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Jan Soldat

Jan Soldat
Jan Soldat (1984) je německý režisér zaměřený převážně na krátkometrážní dokumenty, jež ukazují netradiční sexuální praktiky, mj. Hotel Straussberg (2014, MFDF Ji.hlava 2014). V rámci MFDF Ji.hlava 2015 vedl na dané téma dílnu.

Výpis filmů autora

bez náhledu

Dospívání

Jan Soldat / Německo / 2016 / 13 min. 30 sec.

Dva postarší gayové si svůj vztah zpestřují řadou sexuálních her, které zahrnují i svéráznou hru na taťku a syna. Protagonisté o svých sexuálních návycích nejen hovoří, nýbrž je dokonce předvádějí před nezaujatou kamerou. Hranice zobrazování intimity ve filmu se tak opět posouvají.

Nullo

Nullo

Jan Soldat / Německo, Rakousko / 2021 / 16 min. 0 sec.

FILM NENÍ VHODNÝ PRO OSOBY MLADŠÍ 18 LETTermín nullo vznikl zkrácením slovního spojení genital nullification, tedy jakéhosi „zrušení pohlavních orgánů“. Označují se tak členové specifické subkultury tvořené převážně muži, kteří si dobrovolně odstranili penis i varlata. Hlavní hrdina Norbert se nám před kamerou odhaluje fyzicky i duševně, a to až do takového detailu, který testuje naše vnímání tělesnosti v její nejrůznorodější podobě.   "Moji hrdinové žijí ve stejné společnosti jako já. Dělají věci, které já nedělám, možná zachází do větších krajností než já; ale je to prostě jen jiný způsob, jak žít svůj život." (Jan Soldat)

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme