CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Jan Strejcovský

Jan Strejcovský
Jan Strejcovský studuje na katedře dokumentárního filmu FAMU. Kromě tvorby autorských dokumentů také sám hraje a podílí se na kolektivních režijních projektech. Jeho filmy Igorovo velké dojetí (2012) a Bezmoc mocných (2014) byly uvedeny na MFDF Ji.hlava.

Výpis filmů autora

Bezmoc mocných

Bezmoc mocných

Jan Strejcovský / Česká republika / 2014 / 25 min. 0 sec.

Zatímco se domnělý kritik kapitalismu Tomáš Sedláček sluní na ekonomickém fóru v Davosu, zakladatel spolku Šalamoun za nezávislou justici John Bok proklíná betonový bunkr českých miliardářů a Miloš Zeman vzývá očistné predátory. Bakalářský film o různých druzích přístupu k moci v polistopadové demokracii.

Dědova magika

Dědova magika

Jan Strejcovský / Česká republika / 2015 / 20 min. 0 sec.

Portrét autorova dědečka, stage managera Laterny Magiky a nepatrně výstředního intelektuála, je stylizovaný do podoby surreálného představení. Na malé ploše staví film originální formální strukturu, která volně osciluje mezi hravostí a ilustrativností, dětinskostí a vážností, buddhistickým tady a teď a ostrými střihy myšlenkové postprodukce.

bez náhledu

Film jako Brno

Andran Abramjan, Kristýna Bartošová, Natálie Císařovská, Vít Klusák, Robin Kvapil, Lukáš Senft, Jan Strejcovský / Česká republika / 2011 / 72 min. 0 sec.

FilmSTŘET se člení do sedmi kapitol, natočených studenty prvního ročníku FAMU a jejich pedagogem Vítem Klusákem. Každá z nich reportážně portrétuje jednu skupinu prvomájové blokády neonacistického pochodu v Brně: pravicové radikály, účastníky blokády, Romy, policisty, návštěvníky politických mítinků, novináře a také nezúčastněná, vševědoucí zvířata v brněnské zoo.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme