CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Jana Mináriková

Jana Mináriková
Jana Mináriková se narodila v Nitře. Vystudovala Výtvarnou tvorbu a výchovu na fakultě v Nitře. Záhy se však rozhodla přejít k filmu. Začala studovat na FTF VŠMU Katedru scénáristiky a dramaturgie, z které však po prvním roce studia přešla na Katedru dokumentární tvorby. Zdroj: dafilms.cz

Výpis filmů autora

25km2

25km2

Jana Mináriková / Slovensko / 2011 / 12 min. 21 sec.

Víte, jaké je žít s olověnou helmou na hlavě? Svérázný příběh slovenského šperkaře točený 8mm kamerou se odehrává v lesích, kde blesky dávají dobrou noc. Jaké můžou být účinky zásahu bleskem na neurologickou soustavu člověka? A proč žije slovenský vlk samotářsky daleko od civilizace?  

Člověk ryba

Člověk ryba

Jana Mináriková / Slovensko / 2013 / 22 min. 30 sec.

Úsměvný snímek na pomezí dokumentu a hraného filmu je místy až dojemným, v dotecích prstů a něžných slovech láskyplným příběhem postaršího muže, jenž svůj život zasvětil akvarijním rybkám. Pojednává o jeho touze vstoupit do světa pod hladinou a naplnit svůj sen. „Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.“ Dlouhé řady akvárií, líhní a van plných pestrobarevných rybek i rybek připomínajících boloňské špagety v přízračné atmosféře umělého osvětlení. Království rybího člověka prodchnuté krásou nekonečného úžasu. 

Návod k použití

Návod k použití

Jana Mináriková / Slovensko / 2008 / 15 min. 0 sec.

Návod na použití života na planetě Zemi v devíti kapitolách, které zachycují život lidí (a jejich strojů) od narození až do smrti - upozornění: instruktážní video vzniklo na objednávku bytostí z planety Perelandra, které s tvůrci filmu navázaly spojení.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme