CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Jean-Gabriel Périot

Jean-Gabriel Périot
Narodil se roku 1974 ve Francii. Pracuje jako filmař s vlastním stylem pro práci s archivními materiály. Jeho filmy jsou na pomezí dokumentu, animace a experimentu, většina snímků se věnuje násilí a historii. Jeho filmy byly vysílány po celém světě na různých festivalech a dočkaly se mnoha ocenění. Zdroj: dafilms.com

Výpis filmů autora

Barbaři

Barbaři

Jean-Gabriel Périot / Francie / 2010 / 5 min. 0 sec.

1 hřmění 2 politický manifest 3 nemožnost univerzálních dějin 4 úsvit a západ krize 5 politika vyroste z divokých kořenů Skupinové fotografie vůdců, sportovců, vojáků, policistů, domorodců, rodin, seriálových hrdinů, dětí, svatebčanů, demonstrantů - jedna překrývá druhou, chaos přechází v zastavené obrazy pouliční anarchie.

Ďábel

Ďábel

Jean-Gabriel Périot / Francie / 2012 / 7 min. 0 sec.

Netradiční, hudebně pojatá podoba lidskoprávního dokumentu postihujícího období revolty černých Afroameričanů v letech 1950–1960 srší energií a duní skladbou The Devil francouzské skupiny Boogers, která je kontrapunktem k archivním záběrům doby boje za odstranění rasové segregace a diskriminace. Pohledy do rozkopaných ulic, záběry černých dětí, jejich tváří, pomalu se rozjíždí kytary zběsilého elektro-popu: „If you look upon my face, you are watching now the devil." A tváře dětí střídají tváře otců.

Vybrané umění bití

Vybrané umění bití

Jean-Gabriel Périot / Francie / 2009 / 4 min. 0 sec.

1 ulice 2 citlivost policisty 3 lidská potřeba boje 4 nezvladatelná, vypjatá srážka energií 5 úder, který proráží hranici svobody Experimentální snímek, sestavený ze záběrů střetů mezi policisty a demonstranty, nabízí choreografii organizovaného násilí, tanec obušků státní moci, která koná vždy ve jménu své spravedlnosti.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme