CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

John Price

John Price

Výpis filmů autora

bez náhledu

Rodinný film

John Price / Kanada / 2010 / 35 min. 0 sec.

FilmDŮM buduje obraz rodinného života rozprostřeného ve čtyřech letech 35mm záznamu. Doslova domácí film natáčený na materiál různého stáří a doma ručně vyvolávaný sleduje především děti, které si poznáváním okolní skutečnosti postupně uvědomují skupenství, rozměry a tvary světa, v němž se ocitly.

Seriál moře #10

Seriál moře #10

John Price / Kanada / 2011 / 10 min. 0 sec.

Plachetnice na vlnách, různě modré kusy mraků a pevniny, spojitost proměny moře a oblohy. Symetrie plynutí, pevnost horizontu. John Price, který mistrovsky pracuje s rodinnými snímky a nalezeným materiálem a soustřeďuje se na precizní ruční práci s filmem, získal cenu pro nejlepší experimentální dokument na MFDF Ji.hlava v roce 2010. Desátý díl série je studií dotyků moře se zemí a oblohou.  

seriál moře, díl 7

seriál moře, díl 7

John Price / Kanada / 2010 / 8 min. 0 sec.

1 rozptýlenost 2 bezvýznamné místo 3 tichá organizace forem 4 skála chladná, chladná skála 5 nenapravitelnou mezerou rozdělila řeka ledovec Momentky ze života moře, jeho setkání s tankery a s dětmi, i to, jak se slunce odráží od mokrého písku - rodinné filmy ukazují hrubost i jemnost vztahů, které stejně jako moře nemají pravou a nepravou podobu.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme