CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Květa Přibylová

Květa Přibylová
Studentka FAMU Květa Přibylová (1987) natáčí zpravidla krátké, poetické, experimentálně laděné filmy, jako My Fair Baby (2009, MFdF Ji.hlava 2009) o proměně odpadu v hračky, Pomni koní (2009) o koních či padesátiminutový Kecáš, kecáš, to je všecko, co umíš. Řekl Zelenina. (2014, MFdF Ji.hlava 2014), věnovaný nonsensovému básníkovi a milovníkovi papoušků Edwardu Learovi.

Výpis filmů autora

bez náhledu

Česká mise: Uprostřed Afriky

Květa Přibylová / Česká republika / 2013 / 26 min. 0 sec.

Krátká zpráva o maličké, takřka rodinné, neziskové organizaci, která pomáhá v jedné z nejchudších zemí světa. Díky úzké spolupráci s karmelitánskými misiemi, které tvoří v podstatě jedinou dlouhodobě stabilní strukturu ve Středoafrické republice, se SIRIRI dokáže dostat blízko konkrétním lidem i problémům. Dokument je součástí cyklu Češi na misi, který si klade za cíl představit různé druhy české humanitární a rozvojové pomoci ve světě.

Kecáš, kecáš, to je všecko, co umíš. Řekl Zelenina.

Kecáš, kecáš, to je všecko, co umíš. Řekl Zelenina.

Květa Přibylová / Česká republika / 2014 / 52 min. 0 sec.

Léta se ptáme, zda jsou papoušci dostatečně inteligentní, aby dokázali mluvit. Možná však otázka zní, jestli náhodou nejsou dost chytří na to, aby s námi nemluvili. Film věnovaný Edwardu Learovi, nonsensovému básníkovi, který papoušky miloval, ukazuje něžné, kruté, absurdní a nevyhnutelné vztahy lidí a ptáků.

My Fair Baby

My Fair Baby

Květa Přibylová / Česká republika / 2009 / 10 min. 0 sec.

Polyethylentereftalát se připravuje esterifikací ethylenglykolu s kyselinou tereftalovou, v roce 1973 z něj byla vyrobena první plastová lahev a v roce 2009 se z PETky v dětských rukách zrodil Pepíček, Bětka, Rebeka a další - jemný poetický film o proměně odpadu v hračky.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme