CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Kyung-man Kim

Kyung-man Kim
Korejský režisér a multimediální umělec Kyung-man Kim je autorem několika krátkých filmů, v nichž se soustředí na práci se zpravodajskými a propagandistickými filmy a způsoby recyklace archivního materiálu.

Výpis filmů autora

Pípnutí

Pípnutí

Kyung-man Kim / Jižní Korea / 2014 / 10 min. 0 sec.

Kulturně institucionalizované projevy odporu vůči Severní Koreji a komunismu zkoumá autor kompilací materiálu z edukačních, instruktážních a propagandistických filmů, které převážně produkovala jihokorejská vláda za posledních 60 let. DETAIL:Film vypráví i příběh chlapce, který byl za hlasité projevení nenávisti vůči komunismu usmrcen, a ironizuje mýtus, který kolem této postavy vznikl.  

Vzhůru ke světovému řádu

Vzhůru ke světovému řádu

Kyung-man Kim / Jižní Korea / 2012 / 115 min. 0 sec.

Střihová esej, sestavená z propagandistických filmů a zpráv, se kriticky vyjadřuje k vývoji americko-korejských vztahů po druhé světové válce. Kyungman Kim podvratně vyzdvihuje rétoriku oslavných dokumentů a převrací ji naruby. Plejáda korejských i amerických státníků vytváří mediální obraz Jižní Koreje jako válkou zničené země, která jako bájný pták Fénix vstává z popela a za pomoci svého zachránce USA se proměňuje v ekonomickou velmoc. Oslavné ceremoniály, vojenské přehlídky nebo řečnické výstupy Reagana, Clintona a Bushe jsou však jen loutkovým divadlem pro poslušné občany země zatížené diktátorskými a autokratickými režimy.   „Ironické střetávání mezi vírou a světem, které dělí nepřekonatelná propast.“  Celý blok sekce Průhledná krajina: Jižní Korea představuje Janis Prášil zde: 

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme