CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Makino Takashi

Makino Takashi
Japonský filmař a programátor Makino Takaši (1978) byl ve své tvorbě ovlivněn londýnskými quay Brothers, vyznává eklektický přístup a čerpá z videoartu a rozmanitých filmových technik. Obraz a hudební doprovod vnímá jako rovnocenné složky díla. Za svůj film Generator (2012) získal cenu tiger Award na MFF v rotterdamu.

Výpis filmů autora

bez náhledu

2012

Makino Takashi / Japonsko / 2013 / 30 min. 0 sec.

Precizní práce s materiálem, polámaný film vytváří přírodní svět s dokresleným deštěm, strmá cesta mezi odstíny je vizuálně pohlcujícím dobrodružstvím.

bez náhledu

Konkrétní film

Makino Takashi / Nizozemsko, Japonsko / 2015 / 24 min. 0 sec.

Autor vychází z principu konkrétní hudby, vrství a důmyslně překrývá obrazy do takové mohutnosti, až vznikají abstraktní kompozice osobních vzpomínek, a tematizují tak jejich proměnlivost díky selektivitě paměti i možné- mu rozlišení digitálního média. Japonský filmař a programátor Makino Takaši (1978) byl ve své tvorbě ovlivněn londýnskými Quay Brothers, vyznává eklektický přístup a čerpá z videoartu a rozmanitých filmových technik. Obraz a hudební doprovod vnímá jako rovnocenné složky díla. Za svůj film Generator (2012) získal cenu Tiger Award na MFF v Rotterdamu.„Začít konkrétním, přejít k abstraktnímu a následně užít abstraktní k vytvoření konkrétní abstrakce byla výzva.“

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme