CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Marek Matvija

Marek Matvija
Filmový tvůrce, střihač a kameraman jehož tvorba se soustředí především na dokumentární a nezávislý film, výjimečně však vstupuje i do galerijního kontextu. Jakožto hudebník se věnuje japonské flétně shakuhachi, kterou používá v japonské tradiční, soudobé a improvizované hudbě. Je ředitelem festivalu japonské a soudobé hudby Prague Shakuhachi Festival. Zdroj: matvija.cz

Výpis filmů autora

bez náhledu

Film jako Brno

Andran Abramjan, Kristýna Bartošová, Natálie Císařovská, Vít Klusák, Robin Kvapil, Lukáš Senft, Jan Strejcovský / Česká republika / 2011 / 72 min. 0 sec.

FilmSTŘET se člení do sedmi kapitol, natočených studenty prvního ročníku FAMU a jejich pedagogem Vítem Klusákem. Každá z nich reportážně portrétuje jednu skupinu prvomájové blokády neonacistického pochodu v Brně: pravicové radikály, účastníky blokády, Romy, policisty, návštěvníky politických mítinků, novináře a také nezúčastněná, vševědoucí zvířata v brněnské zoo.

Momentální nepřízeň počasí

Momentální nepřízeň počasí

Andran Abramjan / Česká republika / 2012 / 7 min. 0 sec.

Téměř neviditelné setkání dvou lidí se odehrává v zastřeném obrazu, ale srozumitelných zvucích. Je mlha, že by se nedala ani krájet. Setkávají se dva lidé. Každý vidí jen tolik, kolik může nahmatat, ale aspoň, že se slyší. Radši si to zaznamenat, kdyby si náhodou někdo nemohl vzpomenout. Nakonec, o nic nám přece nešlo, nevíme nic, ale asi jsme u toho byli.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme