CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Marek Poledna

Marek Poledna

Výpis filmů autora

Lovu zdar!

Lovu zdar!

Jaroslav Kratochvíl / Česká republika / 2014 / 68 min. 0 sec.

Tři nefalšovaní myslivci vábí diváky na exotickou safari, na svou sbírku trofejí i na posed v lese. V polkově svižném tempu snímek představuje různé techniky lovu a zvláštní varianty osobního vztahu k myslivosti. Autor se vydává po pachu samců v zeleném a s nadsázkou a vyhraněnou poetikou zobrazuje celý proces lovu od vábení zvěře, přes její vykuchání, až po závěrečné pozření. Dokumentární esej si v ucelené formě bere na mušku českou myslivost, ale z myslivců si rozhodně nestřílí.DETAIL: „Dnešní městská populace je zhýčkaná dobou. Může z toho mít vnitřní trauma, ale smrt byla vždy nedílnou součástí lidských aktivit a lidského života. Popírat fenomén smrti znamená vytvářet falešný obraz života. To není zabíjení, to je ukončení života po zralé úvaze.“

My Fair Baby

My Fair Baby

Květa Přibylová / Česká republika / 2009 / 10 min. 0 sec.

Polyethylentereftalát se připravuje esterifikací ethylenglykolu s kyselinou tereftalovou, v roce 1973 z něj byla vyrobena první plastová lahev a v roce 2009 se z PETky v dětských rukách zrodil Pepíček, Bětka, Rebeka a další - jemný poetický film o proměně odpadu v hračky.

vyhmátnout, vomakat, pochopit

vyhmátnout, vomakat, pochopit

Květa Přibylová / Česká republika / 2010 / 10 min. 0 sec.

1 nemoc 2 uchopit, vnímat 3 léčit v souvislostech 4 celek: vzájemná souhra částí 5 Když rozštelujete zapalování, auťák nepojede! Čaj o páté s neurologem profesorem Karlem Lewitem, dvěma psy, kocourem a papouškem, krátké zamyšlení nad přístupy k léčbě, nad zájmy farmaceutických firem a nezbytnosti celistvého vnímání těla.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme