CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Miia Rinne

Miia Rinne (b. 1973) lives and works in Helsinki. She has MA degrees from the Academy of Fine Arts Helsinki and the University of Art and Design Helsinki. She works with a variety of media including video, installation, photography and prints. Her video works resemble scenes from inner road movies, where the universe and everything on it is on the move. Miia Rinne likes to work with open-ended and ever continuing projects. She often mixes the source material from her older works with more recent imagery in order to produce new works. Her works have been in many exhibitions and festivals worldwide, including Kluuvi Gallery, Helsinki Art Museum; Nordic Outbreak, Scandinavia House, New York; Leiden International Short Film Experience, The Netherlands and Internationale Kurzfilmtage Oberhausen, The Netherlands. Source: moving-image.info

Výpis filmů autora

Moře

Moře

Miia Rinne / Finsko / 2013 / 6 min. 0 sec.

Malováním na filmový pás vzniká výbušně zbarvené moře. Odstíny jsou často teplé, k červené a žluté se pak zamíchá zelená, vlny ve zvuku neustávají, ptáci se objevují jako malé škrábance, malba plyne, až zůstanou jen fleky jako jednotlivé vlny, do ruchů se vmísí vítr, noční moře se zjevuje na černém pozadí a do zvukové stopy vstupuje hudba vytvářející v tomto fikčním světě drama, dokud se barvy nezačnou rozjasňovat novým ránem.Vizuální podoba zdůrazňuje jednotlivé tahy, přesnost i vybočení z linií a trpělivou ruční práci s filmovým materiálem.

Pori - Helsinki

Pori - Helsinki

Miia Rinne / Finsko / 2008 / 48 min. 0 sec.

Variace na pohled z okna jedoucího vlaku nenabízí reálný obraz krajiny, ale pouze barevné linie, které tvoří abstraktní syžet krátkého filmu, neboť samy o sobě zahrnují všechny jeho tematické složky: děje-cesty, postavu, která se dívá a s níž se díváme, čas jízdního řádu.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme