CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Monika Omerzu Midriaková

Monika Omerzu Midriaková
Monika Omerzu Midriaková je slovenská skladatelka žijící v Praze. Po studiu střihové skladby na pražské FAMU se věnuje střihu a skládání hudby pro filmy a televizi a tvorbě s vlastní kapelou. Spolu se Šimonem Holým byla nominována na Českého lva za hudbu k filmu Všechno bude (2018). Aktuálně se v kinech promítá Atlas ptáků s její hudbou. Skládá také písničky pod jménem Leto s Monikou.

Výpis filmů autora

K oblakům vzhlížíme

K oblakům vzhlížíme

Martin Dušek / Česká republika / 2014 / 65 min. 55 sec.

Melancholicky laděný portrét milovníka tuningové subkultury, který, pokud právě nesedí za volantem svého DIY vytuněného, postupně se rozpadajícího vozu, klopýtá životem odnikud nikam. Film sleduje pustou krajinu vztahů, jež hlavního hrdinu obklopuje, a dává ji do souvislosti s pustotou severních Čech, ve kterých se jeho příběh odehrává. Obě prázdnoty přitom dokáže alespoň na několik okamžiků zaplnit řev motoru – a není divu, že pro Ráďu tyto zvuky představují rajskou hudbu. Vyhraněněně observační forma snímku nezabraňuje režisérovi promlouvat jazykem plným metafor, které provokují diváky k zamyšlení právě tam, kde by to nejméně čekali: na parkovišti uprostřed burácejícího tuningového srazu.DETAIL:„Já nespím ve stanu nikdy. Protože na tuning srazu, když spíš ve stanu, tak ti to ráno zbouraj. Když jsem byl v tom klubu, tak mi zbořili stan a nacpali mi brambůrky do vejfuku. To mě nasralo docela.“

bez náhledu

Prosil jsem ho o hodnověrný výklad toho všeho

Andran Abramjan / Česká republika / 2012 / 29 min. 0 sec.

"Oproti obecnému trendu být úzce zaměřeným specialistou, se biolog Daniel Frynta - ve snaze uchopit svět v celku - pohybuje napříč obory zoologie, etologie, psychologie, antropologie, etnografie, evoluce, historie, náboženství a kultury. Věcí je však tolik, že je pomalu problém stihnout vlastní život." (Andran Abramjan)

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme