CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Olga Srstková

Olga Srstková

Výpis filmů autora

12121

12121

Olga Srstková / Česká republika / 2023 / 27 min. 0 sec.

Psychické problémy, alkoholismus a záměrné vyloučení ze společnosti vytyčovaly svět mladého výtvarníka až do zlomového data vyznačeného číslovkami v názvu filmu. Moment návratu do života zachycuje introspektivní portrét usilující o postihnutí té těžko uchopitelné křehkosti balancování na hraně nebytí. „Martin studoval malbu na střední umělecké škole. Studium ovšem nedokončil z důvodu problému s alkoholem. Následujících 5 let strávil na ulici a na squatech.“ Zdroj citátu: Divadlo 29

Lež má dlouhé nohy

Lež má dlouhé nohy

Olga Srstková / Česká republika / 2022 / 19 min. 0 sec.

Film hledá dávno zapomenutého rodinného příslušníka, který po emigraci do Austrálie v roce 1948 ztratil osobní kontakt se svou rodinou. Jediné, co po něm zbylo, byly dopisy a má babička, jeho sestra, která mi mohla vyprávět jeho příběh. Čí příběh to ale je? A jak do něj zasahují nalezené dopisy?

Metrosen

Metrosen

Olga Srstková / Česká republika / 2022 / 7 min. 23 sec.

Autorská reportáž rozkrývá úzkostné stavy z metra, jež má žena-režisérka, a konfrontuje je se strojvůdcem Peterem a jeho vlastním pohledem na profesi a prostředí, ve kterém každý den musí pracovat. Jejich rozhovor se postupně stává terapií a prostorem pro sdílení vlastních vnitřních strachů, nejistot a obav.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme