CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Pavel Lukáš

Pavel Lukáš
Pavel Lukáš je český dokumentarista, student Katedry dokumentární tvorby na Famu. Zdroj: dafilms.cz

Výpis filmů autora

Shniješ zaživa!

Shniješ zaživa!

Pavel Lukáš / Česká republika / 2013 / 14 min. 43 sec.

Vyřizování osobních účtů mezi pedagogy na Katedře filosofie brněnské Filosofické fakulty Masarykovy univerzity. V roce 2008 obdržel prof. PhDr. Jaroslav Hroch, CSc. celkem 17 anonymních urážlivých mailů. Z odesílání těchto mailů byl obviněn (a následně i odsouzen) jeho kolega prof. PhDr. Břetislav Horyna, Ph.D. Rozhovory s oběma aktéry tohoto bizarního případu. „Co se týká Hölderlina, drž hubu!"Ich und ich im wirklichen leben.Ich und ich in der Wirklichkeit. Ich und ich in der echten Welt.Ich und ich. Ich fühle mich so seltsam. DieWirklichkeit kommt. die Wirklichkeit kommt.

Totalitní design

Totalitní design

Pavel Lukáš / Česká republika / 2008 / 10 min. 0 sec.

Video Totalitní design byl režisérovou praktickou absolventskou prací v ateliéru grafického designu brněnské Fakulty výtvarných umění VUT, v níž s agresivní ironií a takřka švankmajerovským způsobem zúročil zkušenost s grafickými výstupy násilných režimů, kdy umění glorifikací kolektivu jako celku tvořeného nahraditelnými částmi propagovalo nadosobní řád a prostřednictvím expresivního výrazu zdůrazňovalo sílu jako nejvýznamnější životní hodnotu.

Vše za 35

Vše za 35

Pavel Lukáš / Česká republika / 2010 / 6 min. 0 sec.

1 „rekonstrukce" 2 experimentující film 3 Gottland, Den opričníka 4 monumentální sousoší kultu osobnosti 5 Stalina i sochaře hrají děti Snímek líčí události předcházející stavbě Stalinova pomníku v Praze; průvodcem je kalendář z obchodu „Vše za 35" a komentář spojuje úryvky z knih Vladimira Sorokina a Mariusze Szczygieła.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme