CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Pavel Plešák

Pavel Plešák

Výpis filmů autora

bez náhledu

Epochální výlet pana Třísky do Ruska

Filip Remunda / Česká republika / 2010 / 57 min. 0 sec.

FilmRUSKO začal ve chvíli, kdy režisérovi zavolal venkovský učitel Tříska, že našel deník svého dědy, který byl v Rusku před téměř sto lety v zajetí a pak bojoval jako legionář. Film sleduje jeho cestu Transsibiřskou magistrálou, na níž si muzikant a amatérský filmař užívá náhodných setkání. Cestuje jako průzkumník-kinook, tedy v převlečení za kosmonauta a s videokamerou umístěnou na helmě.

bez náhledu

Hypermarket, jeho pán a otrok

Ivo Bystřičan / Česká republika / 2011 / 26 min. 0 sec.

FilmBEZMOC poukazuje na problémy zaměstnání ve velkých obchodních řetězcích, k nimž patří neplacené přesčasy, multitasking nebo neumožňování přestávek. Je také svědectvím o zaměstnaneckém strachu: lidé se sebe navzájem nezastanou, bojí se vstoupit do odborů, což přispívá k tomu, že si velké firmy dovolují jednat se svými pracovníky tak bezohledně.

Jednou týdně naplno

Jednou týdně naplno

Erika Hníková / Česká republika / 2008 / 26 min. 0 sec.

Díl z cyklu Ta naše povaha česká sleduje celonoční alkoholovou jízdu mladé party, která tak tráví každý pátek a která při cestě nočním Brnem odpovídá na otázky, s jejichž pomocí se chce štáb společně se socioložkou a psychologem dobrat k důvodům zábav na konci pracovního týdne, aby nakonec ve své až fyziologické sondě objevil za opilou banalitou dvacetiletých původně nezkoumaný, ale překvapivě se objevující tón xenofobie až rasismu.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme