CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Pavla Sobotová

Pavla Sobotová
Pavla Sobotová je studentkou FAMU (FILMOVÁ A TELEVIZNÍ FAKULTA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V PRAZE). Zdroj: dafilms.cz

Výpis filmů autora

Dítě pravé lásky

Dítě pravé lásky

Pavla Sobotová / Česká republika / 2014 / 14 min. 0 sec.

Portrét bezdětné čtyřicátnice, jež přehodnocuje svůj dosavadní život. Ani vystřízlivění z romantických ideálů nedokáže potlačit její touhu po dítěti. Film doprovází cynicko-pragmatický komentář hrdinky, která upustila od hledání celoživotního partnera ve prospěch dárců spermatu.

Hovory o lásce tři

Hovory o lásce tři

Pavla Sobotová / Česká republika / 2014 / 3 min. 0 sec.

Miniatura o heterosexualním vztahu koček domácích o třech dějstvích: něžnou předehru v podobě vzájemného olizování střídá vášnivá kopulace, po níž opět následují jemné projevy náklonnosti. Při snímání kočičí sexuality využívá film černobílý materiál, ztišenou zvukovou stop a velké detaily očí svých protagonistek.

Portrét mého mrtvého otce

Portrét mého mrtvého otce

Pavla Sobotová / Česká republika / 2013 / 9 min. 21 sec.

Film o tom, jak člověk zůstává v člověku. Portrét o otci, dceři a o vzájemném vztahu. O tom, jak moc se do nás otiskují naši rodiče a jak se s jejich vlivem vyrovnat. Do jaké míry budou ovlivňovat náš život a jak moc se staneme jejich vlastní podobou. Láska rodičů je do značné míry láska k dítěti, jakožto pokračovaní sebe sama. Jak moc to dokážeme změnit a co člověk musí obětovat, aby se vymanil ze vzájemné fixace a žil, určoval svůj vlastní život. „Co jsem? Vymezení vůči tobě? Není tento film další provokací? Neustálým bojem?"

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme