CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Pavo Marinković

Pavo Marinković
Pavo Marinković se narodil v Záhřebu roku 1967. Vystudoval na scénáristu na Akademii dramatických umění v Záhřebu. Jeho první drama vzniklo v raných devadesátých letech. Jeho divadelní hry představovány veřejnosti v Chorvatsku i zahraničí získaly řadu ocenění. Ze světa divadla se přestěhoval do televize a v rozmezí let 1996-2005 pracoval v oddělení dramatu pro chorvatskou televizi, dohlížel nad vznikem scénářů několika filmů a seriálů. Zdroj: dafilms.com

Výpis filmů autora

Okupace, 27. obraz

Okupace, 27. obraz

Pavo Marinković / Chorvatsko, Česká republika / 2013 / 71 min. 0 sec.

Chorvatský dokumentarista Pavo Marinković vyhledal jednoho z nejvýznamějších režisérů pocházejících z jeho domoviny Lordana Zafranoviće v jeho současném dobrovolném exilu v Praze a natočil empatický portrét zaměřený hlavně na politickou kontroverzi, kterou vyvolal jeho snímek Okupace ve 26 obrazech. Sedmadvacátý obraz, který Marinković přimaloval k Zafranovićovu brutálnímu portrétu nacismu, vypovídá o jemnějším a méně viditelném násilí zrozeném z okupací, které sám režisér v 60. a 70. letech zakusil.

Terasa

Terasa

Sanja Šamanović, Vedran Šamanović / Chorvatsko / 2011 / 16 min. 0 sec.

Dát si oběd, číst noviny, stříhat vlasy, pozorovat sousedy. To všechno se dá dělat na terase. Časosběrný dokument ukazuje život jedné terasy a její funkce ve vztahu k jejím obyvatelům lidským i zvířecím.  

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme