CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Petr Marek

Petr Marek
Petr Marek se narodil roku 1974. Pod pseudonymem Muzikant Králíček a v rámci hudebních skupin The Scalders, Unarclub, Kakaduo, a Krásný stěhovák Gerard & sexuální nábytek je spoluautorem více než 40ti domácích dlouhohrajících alb. Je autorem hudby k filmu Marka Najbrta Mistři (2004) a písní k filmu Národ sobě Jana Gogoly ml. Od roku 2006 působí v uskupení MIDIlidi, s kterým nahrál hudbu pro oceňovaný český film Protektor. Od konce osmdesátých let natočil asi třicet krátkých a sedm dlouhých (nejkratší 9 sekund, nejdelší 4 hodiny) filmů pod hlavičkou společnosti Unarfilm. V roce 2001 se podílel jako druhý kameraman na filmu Jana Němce Noční hovory s matkou. V roce 2002 byl uveden do české filmové distribuce jeho celovečerní debut Láska shora v koprodukci Negativ s. r. o. a Unarfilm, který se setkal s oboustranně vyhrocenými reakcemi. V roce 2005 uvedl sám do dvd distribuce své "realistické mystérium se sociálními prvky" Nebýt dnešní. Od roku 1991 je hercem Dekadentního divadla beruška, dále účinkuje v divadelních projektech Radio Ivo, Láhor/soundsystem, Divadlo Vosto5, hostuje ve Studiu Ypsilon, kde se autorsky, herecky a hudebně podílí na představení Nic nás nezastaví. Působí jako pedagog na katedře režie FAMU. Zdroj: dafilms.cz

Výpis filmů autora

Celnice - Návrat ztraceného pokladu

Celnice - Návrat ztraceného pokladu

Petr Marek / Česká republika / 2013 / 26 min. 0 sec.

Jaký je vztah samostatného Česka a Slovenska k Evropské unii? Existuje „společná budoucnost"? Hudebně názorová koláž. Pohádková show. Návrat ztraceného pokladu. Federální dokuduet renomovaného českého hudebníka a režiséra Petra Marka. Věštkyně čte rudými nehty budoucnost obou národů z karet plných symboliky – v Česku se lépe létá, Slováci mají blíže ke zřídlu.

bez náhledu

Zelení 2003-2005 aneb Co tady děláš? Zmizni!

Daniela Matějková / Česká republika / 2011 / 60 min. 0 sec.

FilmSTRANA natočila režisérka jako členka Strany Zelených. Jsme svědky návštěvy Jakuba Patočky u Václava Havla, stranického soudu i vášní regionálních politiků na sjezdech, materiál uzavírá nástup Martina Bursíka do čela strany. Časosběrný snímek je laboratorním vzorkem chování lidí soustředěných kolem nosné ideje, udržované idealismem i (zatím vítězícím) trpělivým pragmatismem.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme