CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Petr Minařík

Petr Minařík

Výpis filmů autora

Česko na provázku

Česko na provázku

Jan Gogola ml. / Česká republika / 2010 / 80 min. 0 sec.

1 identita 2 město Brno 3 kým jsou Češi 4 totožnost je tažný kůň 5 přední národní ikony posupně mlčí 6 syntéza osobností se hledá mezi zdmi 7 analýza české identity nachází platformu v divadle 8 jestliže totožnost není v každém zvlášť, nenastává vůbec 9 kdo chce porozumět „my", musí vědět, co jsem „já" 10 pokus o zhmotnění české národní identity přináší své nečekané symboly V divadle Husa na provázku se hledá a pojmenovává česká národní identita v divadelně-dokumentaristickém konceptu, v němž se ocitají myšlenky, ideje a těla domácích intelektuálů a veřejných osob.

bez náhledu

Čtenářský deník: Václav Bělohradský: Společnost nevolnosti

Radim Procházka / Česká republika / 2011 / 12 min. 0 sec.

FilmKNIHA je rozhovorem (procházka jako dialog) dokumentaristy Víta Janečka s filozofem a sociologem Václavem Bělohradským nad souborem jeho esejí, v nichž mimo jiné píše: „Pocit nevolnosti je všudypřítomný, je úporný, i když není nijak silný. Ne, není nám zle, jen je všeho moc. Musí být nějaká mez, nějaká hranice, za níž už nelze věci tohoto světa využívat a konzumovat, ale jen uctívat.“

Král nic nedělá

Král nic nedělá

Jan Gogola ml. / Česká republika / 2012 / 52 min. 0 sec.

„V neděli nedělám,“ improvizuje Petr Král na stupních vítězů opuštěného velodromu. Tekutý portrét básníka v pohybu mezi snem a přítomností, mezi Paříží a Prahou, mezi velodromem a věčností. Situační dokument zachycuje skici aktivního, inspirativního člověka, který na počátek svého uměleckého počínání stále staví údiv jako jádro filosofické disputace se světem, člověkem a snem. Nicnedělání jako schopnost pozastavení, údivu, radosti, elitářství jako schopnost rozmlouvat s lidmi a oduševňovat.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme