CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Petr Zábrodský

Petr Zábrodský
Petr Zábrodský je studentem Centra audiovizuálních studií na FAMU. Podílel se na projektu Vetřelci a volavky (2013) a natočil krátké video Non-Algorithmic Light (2012).

Výpis filmů autora

[A]SPHX

[A]SPHX

Petr Zábrodský / Česká republika / 2014 / 6 min. 0 sec.

Audiovizuální experiment [A]SPHX používá techniky záměrné deformace digitálního procesu. Obvykle odpadový vizuální materiál se ve „dvourozměrném“ formátu transformuje do výrazných a dynamických barevných ploch, rozpohybovaných minimalistickým beatem. Inspirace estetikou Glitch a principy absolutního filmu.

bez náhledu

Do zbraně

Barbora Chalupová / Česká republika / 2016 / 39 min. 0 sec.

Střelné zbraně jsou v současné společnosti mnohoznačným fenoménem. Pro někoho jsou symbolem moci, pro jiného jistoty, pro dalšího nebezpečí. Barbora Chalupová ve svém dokumentu zpovídá držitele zbrojního průkazu i zájemce o něj a zajímá se také o dostupnost střelných zbraní v našem prostředí, ať už legální, nebo nelegální cestou. Film částečně využívá prostředí internetu jako netradičního prostředku vyprávění, částečně jde o klasický autorský dokument založený na konfrontačních rozhovorech. Autorka se pouští i do experimentů na hraně zákona s podomácku vyrobenými zbraněmi.„Víš, já se spíš snažím zjistit, proč jí mít a proč nemít? Jako tu bouchačku... Legální, nelegální... Ale možná se prostě tímhle vykradeným politickým manifestem jenom nějak kryju, nebo si dělám alibi.“

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme